Nový standard: SunPower uvede letos na trh panely o rekordním výkonu 625 Wp

Společnost Maxeon Solar Technologies, která vznikla letos vyčleněním výrobním aktiv z americké společnosti SunPower, zahájí letos na podzim výrobu vysoce výkonných panelů řady Performance 5, které využívají technologii bifaciálních mono- PERC článků na velkém formátu waferu G12. Panely mají mít výkon až 625 Wp a účinnost 21,2 %.

Zdroj: SunPower

Zdroj: SunPower

Rekordní výkon

V současnosti jsou na trhu již k dispozici PERC panely o výkonu v rozmezí 500-590 Wp.  Panely společnosti SunPower řady Performance 5 však jako první na světě překonávají magickou hranici 600 Wp.

„Naše úsilí o brzké uvedení vysoce výkonných panelů o výkonu 625 Wp na trh, které jsou určené zejména pro velké solární instalace, je výsledkem spolupráce naší dceřiné společnosti Maxeon Solar Technologies, které na nové technologií překrývajících se článků (Shingled Cell) spolupracuje se společnosti Tianjin Zhonghuan Semiconductor Ltd.(TZC),“ oznámila americká společnost v tiskovém prohlášení.

Do roku 2021 plánuje čínská společnost TZC navýšit výrobní kapacitu překrývajících se článků ze současných 2 GW až na 8 GW ročně. Za tímto účelem postaví 3 nové továrny na výrobu solárních článků a panelů v Číně. První z těchto továren bude uvedena do provozu do konce roku 2020. Většina analytiků očekává, že v letech 2021-2023 se vysoce výkonné panely nad 600 Wp stanou novým standardem ve fotovoltaice.

Výhody nové technologie

Nová generace panelů SunPower řady Performance nabízí pro střešní rezidenční instalace nejen esteticky nádherný černý design, ale také velmi vysoký výkon. SunPower si zakládá na velmi vysoké kvalitě svých panelů a jejich vysoké spolehlivosti. Proto si společnost jednotlivé komponenty vybírá od nejlepších dodavatelů z celého světa. Podle průzkumu přední poradenské společnosti IHS Constulting a DNV GL panely SunPower patří k absolutní světové špičce.

Zatímco většina tradičních výrobců panelů nabízí 10letou produktovou záruku, SunPower garantuje dvojnásobek oproti tržnímu standardu s velmi zajímavou cenou za Wp (cca o 35% levnější než jejich panely řady Maxeon).

Také výkonové záruky pro panely od SunPower jsou nadstandardní. V případě prvního roku se jedná o 97 % s tím, že v následujících 24 letech společnost garantuje 0,6 % roční degradaci. To znamená garanci výkonu ve výši 82,6 % po dobu 25 let.

O dalších výhodách panelů řady Performance od SunPower se více můžete dovědět v tomto článku.