Nová soutěž: Jak vyhrát tři fotovoltaické elektrárny ZDARMA?

Technologie pro fotovoltaické elektrárny jsou nejlevnější za poslední tři roky. Češi podle posledního průzkumu díky nim ročně ušetří i více než 40 % nákladů na energie. Vzrůstající poptávce vychází vstříc nová soutěž vyhrajsolary.cz (2), kterou spouští společnost SOLSOL společně s dvacítkou firem z celé ČR. Tři vítězové získají technologie pro své solární elektrárny zcela zdarma.

Zdroj: SOLSOL

Letní soutěž

„Fotovoltaika je aktuálně nejdostupnější za poslední 3 roky. Letní soutěž o 3 fotovoltaické elektrárny je příležitost, aby se rozhoupali i ti, kteří dosud s jejím pořízením váhali. Tři účastníci mají možnost získat technologie pro své fotovoltaické elektrárny zcela zdarma, a navíc si mohou vybrat jednotlivé komponenty na míru. Jedinou podmínkou je využít k instalaci prověřenou partnerskou firmu a střídač značky Growatt,” vysvětluje Radek Orság, výkonný ředitel pořádající společnosti SOLSOL.

Soutěž startuje ve chvíli, kdy průzkum největšího českého distributora energií potvrdil, že se fotovoltaika vyplatí a Češi díky ní výrazně ušetří. Investice do elektrárny s baterií třetině domácností snížila spotřebu elektřiny o 20 – 40 %. Celá čtvrtina majitelů instalací dokonce odebrala ze sítě o 40 % méně elektřiny.

„Hlavní motivací pro pořízení fotovoltaiky je finanční úspora a větší energetická soběstačnost. V kombinaci s nižšími cenami technologií se i razantně zkrátila návratnost celé investice,” shrnul dění na trhu s fotovoltaikou Orság.

Dostupnost fotovoltaiky je v České republice vysoká i díky podpoře programů jako Nová zelená úsporám. Od něj se odvíjí i jednoduchá soutěžní otázka, na kterou soutěžící mohou odpovídat od 1. května do 30. září 2024. Vyhlášení vítězů v soutěži proběhne 31. října 2024.

Soutěžní otázka:

„Kolik žádostí o dotace na fotovoltaické elektrárny v programu Nová zelená úsporám a NZÚ Light bude podáno v období od 1. května 2024 do 30. září 2024?“

O co se hraje?

Technologie zdarma na 3 fotovoltaické elektrárny: Všichni soutěžící si vyberou panely, baterii a střídač Growatt přesně podle potřeb své domácnosti.

Třem z nich, jejichž odpověď na soutěžní otázku bude nejblíže realitě, dorovná pořadatel stejnou částku jakou obdrží v rámci dotačního příspěvku z programu Nová zelená úsporám. Maximální výše výhry činí v každém jednotlivém případě částku 180.000,-Kč. Technologie na instalovanou fotovoltaiku tak výherci získají zcela zdarma.

10x mobilní fotovoltaická elektrárna Growatt Infinity: Dalších 10 účastníků soutěže, jejichž tip byl nejblíž správné odpovědi, získá perfektního partnera pro kempování a pobyty na chatě v podobě skládacího solárního panelu a přenosné baterie Growatt Infinity.