Energetickou nezávislost zajistí klientům nová značka GR8VOLT

Technologický start-up Energy Power Solutions (ENPOSOL), soustředěný kolem svého zakladatele Antonína Škapy, expanduje. Firma, která nabízí podnikům inovativní bateriová úložiště na klíč, se na začátku roku osamostatnila po předchozím majetkovém angažmá mateřské společnosti SOLEK Holding. Součástí nynější expanze je založení dceřiné společnosti GR8VOLT, která se bude specializovat na fyzickou realizaci zakázek, zatímco ENPOSOL se soustředí na další zdokonalování řídicího systému potřebného pro fungování bateriových úložišť.

Zdroj: GR8Volt

Inovativní energetika v Česku i Evropě má nové jméno – GR8VOLT

Za novým brandem ale stojí roky zkušeností odborníků na průmyslová bateriová úložiště z firmy Energy Power Solutions. GR8VOLT nabízí při řešení ukládání elektřiny individuální přístup, aby nešlo jen o pouhé uložení energie, ale vždy o něco navíc. Experti z GR8VOLT dokážou najít ten nejvhodnější způsob pro všechny články energetického řetězce, ať jde o výrobce elektřiny, spotřebitele nebo provozovatele distribučních soustav.

„Věříme, že energetická nezávislost by neměla být komplikovaná. Naše bateriová úložiště jsou navržena s důrazem na intuitivní řízení, což znamená jejich pohodlný a bezproblémový provoz. Založením dceřiné firmy GR8VOLT jsme vyčlenili zvlášť vývoj našeho řídicího systému EMS (Energy Management System) a samotnou realizaci zakázek. Jsme přesvědčeni, že tato změna nám pomůže se ještě více soustředit na potřeby a požadavky našich zákazníků. Díky tomuto kroku budeme moci být efektivnější v tom nejdůležitějším – v přinášení řešení, které pomůže jejich podnikání,“ popisuje Antonín Škapa, majitel a jednatel firem GR8VOLT a Energy Power Solutions.

Obě firmy nyní nově povede dosavadní obchodní ředitel pro Českou republiku Lubomír Pavelka, zatímco Antonín Škapa zůstává v obou společnostech na pozici jednatele, ale v každodenních činnostech se bude zaměřovat na to, co je mu nejbližší, tedy samotná technika. Stane se tak CTO pro obě společnosti.

Individuální přístupu ke klientovi

„Bateriová úložiště (BESS) mohou sloužit jako záložní zdroj energie pro průmyslová zařízení a působit jako chrana proti mikrovýpadkům, což minimalizuje riziko výpadků výroby a ztráty produktivity. V datových centrech lze bateriová úložiště použít jako zálohu energie pro udržení spojení a prevenci datových ztrát během výpadků.   V distribučních centrech a skladech dokážou průmyslové baterie vyrovnávat špičkové zatížení a tím snižovat náklady na rezervovanou kapacitu. V obchodních centrech mohou úložiště snižovat náklady na elektrickou energii tím, že vyrovnávají spotřebu energie během špiček a podporují udržitelný provoz. Velmi významnou úlohu mohou hrát baterie v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, kde je potřeba záložní energie pro zajištění nepřetržitého provozu klíčových zařízení,“ popisuje možnosti použití technologií CEO Lubomír Pavelka.

Aby mohlo řešení perfektně fungovat, potřebuje využívat robustní řídicí systém, který půjde zároveň snadno upravit podle potřeb konkrétních zákazníků. Díky expertům z IT a energetiky se podařilo firmě Energy Power Solutions vyvinout systém, který lze ovládat z kteréhokoliv místa na Zemi a je k němu možné připojit software třetích stran, který už zákazníci využívají.

„Zároveň jsme naše bateriová úložiště navrhovali s ohledem na udržitelnost a ekologii, což znamená, že zákazníci mohou dosáhnout energetické nezávislosti bez zbytečné zátěže pro planetu,“ říká na závěr Lubomír Pavelka z GR8VOLT.

O společnosti GR8VOLT a Energy Power Solutions

GR8VOLT je technologická firma zaměřující se na zajišťování energetické nezávislosti svých klientů prostřednictvím inovativních a spolehlivých bateriových úložišť na klíč. Řešení průmyslových úložišť energie navrhuje individuálně podle potřeb jednotlivých zákazníků. Dodává projekty po Česku i Evropě.

Energy Power Solutions je tvůrcem a výrobcem řídicího systému EMS (Energy Management System), který používá pro potřeby průmyslových bateriových úložišť u svých zákazníků.