JinkoSolar dodala více než 1,1 milionu panelů Tiger Neo pro největší elektrárnu v Evropě

Největší světový výrobce fotovoltaických panelů a bateriových úložišť JinkoSolar zajistila dodávku panelů řady Tiger Neo pro projekt solární elektrárny v německém Lobstädtu pod názvem The Witznitz Solar Park. Jedná se v současnosti o největší solární park v Evropě o výkonu až 650 MW.

Zdroj: JinkoSolar

Více než 1,1 milionů panelů

Společnost JinkoSolar pro projekt The Witznitz Solar Park  dodala více než 1,1 milionu panelů Tiger Neo.  Investorem je německá pojišťovací skupina SIGNAL IDUNA prostřednictvím své dceřiné společnosti HANSAINVEST Real Assets GmbH, která na vyrobenou uzavřela se společností Shell Energy Europe 15letou smlouvu o výkupu elektřiny (PPA). Realizaci parku The Witznitz Solar Park zajistila německá společnost MOVE ON Energy, která zajistí i servis.

Projekt Witznitz Solar Park je doposud největším fotovoltaickým projektem v Německu a jedním z největších v Evropě. Očekává se, že projekt bude dodávat 0,6 terawatthodin solární elektřiny ročně.

„Rychlé rozšiřování výroby zelené energie v Německu a Evropě je jedinou cestou k udržitelnému zvýšení dodávek elektřiny a snížení emisí uhlíku. Proto je společnost JinkoSolar hrdá na to, že do tohoto významného projektu dodala více než 1,1 milionu panelů TOPCon Tiger Neo. Solární park Witznitz se již stal měřítkem pro obnovitelné zdroje energie jako jeden z největších projektů, které kdy byly v Německu a Evropě postaveny s využitím modulů TOPCon,“ řekl Frank Niendorf, generální ředitel společnosti JinkoSolar Europe.

Bezproblémová dodávka

„Jsme velmi potěšeni, že jsme ve společnosti JinkoSolar našli spolehlivého a kompetentního partnera a dodavatele pro náš významný projekt,“ vysvětluje Steffen Montag, jednatel společnosti MOVE ON Energy GmbH.

„Solární park Witznitz byl v roce 2023 jednou z největších staveb v Sasku. Splnění vysokých technických požadavků ve spojení s bezproblémovou včasnou dodávkou na staveniště potvrzuje volbu společnosti Jinko Solar jako našeho exkluzivního partnera v oblasti dodávek panelů,“ říká Wolfgang Pielmaier, technický ředitel společnosti MOVE ON Energy GmbH.