SOLSOL se probojoval do stovky nejrychleji rostoucích firem v Evropě

S přehledem jsme si zajistili 92. místo mezi nejrychleji rostoucími evropskými firmami. A v rámci velkoobchodu nás prestižní žebříček Financial Times zařadil dokonce na 3. místo. Nejsme zde žádným nováčkem, protože jsme se do prestižního rankingu zařadili již potřetí. Letošním umístěním jsme ale prokázali svou odolnost a potvrdili odhodlání k dalšímu růstu.

Zdroj: SOLSOL

Obsazujeme vyšší příčky

“Loni jsme dosáhli na 577. místo, letos už jsme v první stovce. Potvrzujeme tím sice rychlý, ale organický a udržitelný růst, který stojí na pevných základech. Na trhu je poctivě budujeme dvanáct let,” uvádí k umístění náš CEO společnosti SOLSOL Radek Orság.

Při pohledu na segment fotovoltaiky je konstantní růst spíš raritou. V SOLSOL jsme se snažili využít jednak rozvoje trhu, ale také investoval do lidí a vlastního vývoje produktů, jako je ALFRED.energy. I díky tomu jsme meziročně vyrostli o 163.60 %.

Úspěch i navzdory turbulentnímu roku 2023

Rok 2023 byl obecně považován na poli solární energetiky za plný změn. Místy dokonce připomínal jízdu na horské dráze s těžko předvídatelným vývojem.

“To se týkalo hlavně dostupnosti technologií v Evropě a velmi dynamickou cenovou politikou, která se pro spoustu firem v našem segmentu stala fatální. I proto jsme rádi, že jsme dokázali vyskočit o 419 míst,” uzavírá Radek Orság.

Fakta z žebříčku

SOLSOL se umístil celkově na 92. místě. Zaznamenali jsme absolutní míru růstu 1,732.40 %.

V rámci Evropy nám patří 3. příčka v kategorii “Velkoobchod”, v rámci ČR jsme jedničkou v distribuci solárních technologií.

V pořadí osmý žebříček Financial Times 1000 je sestavený ve spolupráci s německou výzkumnou společností Statista. FT 1000 představuje nejúspěšnější evropské firmy, které v letech 2019–2022 rostly nejrychleji a dařilo se jim překonat výzvy, jako byla covidová pandemie, energetická krize nebo dopady vysoké inflace.

Celý žebříček je k dispozici zde.