Meet the solutions: Se společností Fronius k vhodnému fotovoltaickému řešení

Na veletrhu Intersolar Europe 2024 představí společnost Fronius kompletní balíček účinných a dlouhodobých energetických řešení. Pod heslem „Meet the solutions“ se tento rodinný podnik představí na předním světovém veletrhu solárního průmyslu jako poskytovatel komplexních řešení pro vše, co souvisí se sluneční energií.

Zdroj: Fronius

Intersolar Europe se bude konat v Mnichově od 19. do 21. června 2024. Společnost Fronius chce na výstavní ploše o rozloze 676 m2 demonstrovat svůj závazek k evropské výrobě, kvalitě a bezpečnosti. V této souvislosti rodinný podnik představí nové produkty, udržitelné kompletní fotovoltaické systémy a individuální řešení záložního napájení.

Přemýšlení o řešeních

Společnost Fronius je mnohem více než jen obyčejný výrobce střídačů. Tento odborník na fotovoltaiku z Horního Rakouska využívá své know-how již léta k tomu, aby využil sílu slunce ve všech oblastech každodenního života. Fronius přitom vždy prosazuje vizi „24 hodin slunce“, tedy svět se stoprocentně obnovitelnou energií.

Díky mnohokrát oceněným výrobkům, jako je řada střídačů Fronius GEN24, které spolu s akumulátorovým úložištěm BYD pravidelně zaujímají přední pozice ve srovnávacích testech akumulátorů prováděných vysokou školou HTW Berlín, vítězi testu FV nabíjecích stanic ADAC z října 2023 nebo zařízení Fronius Wattpilot Home 11 J zrychluje rodinná firma přechod na novou energetiku.

Flexibilní produkty a řešení od společnosti Fronius jsou totiž nejen vzájemně dokonale sladěné, ale díky inteligentní technologii je lze také optimálně přizpůsobit individuálním potřebám zákazníků. Ať už jste fotovoltaický profesionál, nebo začátečník, společnost Fronius má vhodné řešení pro každého. Přesvědčivé nejsou jen technologie a design, ale také základní procesy, jako je výroba a dodavatelské řetězce, které nastavují nové standardy.

Vytváření hodnot v srdci Evropy

Namontovat, připojit a sbírat solární energii. Zatímco instalace a uvedení střídačů Fronius do provozu se provede během chvilky, za výrobou stojí desetiletí pečlivé optimalizace procesů. Střídače, jako je Fronius GEN24 nebo Fronius Verto, jsou totiž nepostradatelnými klíčovými prvky energetické transformace. Zajišťují přeměnu solární energie na nízkoemisní elektřinu, inteligentně řídí energetické toky a bezproblémově integrují obnovitelné energie do naší elektrické sítě.

Svými výrobními závody v Sattledtu (Rakousko) a Krumlově (Česká republika) posiluje Fronius odolnost evropských hodnotových řetězců a vytváří pracovní místa s důležitým know-how pro udržitelnou budoucnost v srdci Evropy. Rodinný podnik investoval v posledních letech celkem 400 milionů eur do rozšíření evropské výroby.

„Díky tomu jsou naše produkty kdykoli k dispozici a jsme připraveni uspokojit celosvětovou poptávku po vysoce kvalitních fotovoltaických řešeních,“ říká Martin Hackl, Global Director Marketing and Sales, Fronius Solar Energy.

Prověřená dlouhá životnost

Není mnoho společností, které by se mohly ohlédnout za více než třemi desetiletími zkušeností v oboru solární energetiky. Společnost Fronius uvedla na trh svůj první střídač Fronius Sunrise již v roce 1995. Přibližně o 30 let později se řada exemplářů tohoto revolučního výrobku stále ještě používá. Díky speciálně vyvinuté technologii aktivního chlazení přesvědčí střídače Fronius obzvláště dlouhou životností 20 a více let.

Všechny komponenty jsou testovány z hlediska výkonu a životnosti pomocí speciálně vyvinutého testovacího zařízení, aby byla zajištěna spolehlivost na dlouhá léta. I po výrobě neponechává společnost Fronius nic náhodě a testuje daleko nad rámec zákonných požadavků. Při tzv. burn-in testech jsou hotové střídače provozovány při plném zatížení, aby bylo možné včas rozpoznat závady.

„Tímto způsobem minimalizujeme riziko selhání, shromažďujeme data pro neustálé zlepšování našich produktů a zaručujeme maximální spokojenost zákazníků,“ říká Leonhard Peböck, Solutions Marketing, Fronius Solar Energy.

Maximální flexibilita s novým Fronius Verto

Fronius Verto jako nový střídač pro malé firmy, zemědělství a bytové domy nabízí maximální flexibilitu pro každý fotovoltaický projekt. Se čtyřmi vysokoproudovými trackery MPPT a širokým rozsahem vstupního napětí je ideální také pro návrhy složitých systémů.

Bez ohledu na to, zda se buduje nový fotovoltaický systém, nebo se rozšiřuje stávající – Fronius Verto nabízí maximální ochranu díky integrovaným bezpečnostním komponentám. Vzhledem k inovativnímu řízení zastínění zajišťuje optimální výnosy na každé střeše.

12 kW pro Fronius GEN24

Osvědčená kvalita s ještě vyšším výkonem: Oceňovanou produktovou řadu Fronius GEN24 posílí od třetího čtvrtletí roku 2024 hybridní střídač Fronius Symo GEN24 12.0 Plus SC a Fronius Symo GEN24 12.0 SC. Díky zvýšenému střídavému výstupnímu výkonu, schopnosti zpracovávat vyšší proudy panelů a FV výkonu generátoru až 18 kWp nabízejí ještě větší výkon pro domácí sektor.

Spolehlivé dodávky se značkou Fronius

Střídače Fronius nabízejí řadu možností záložního napájení, které zajistí optimální dodávku solární energie v každé situaci. Všechny modely řady Fronius GEN24 jsou již z výroby vybavené systémem PV Point jako základním záložním napájecím zdrojem, který v případě výpadku sítě dodává nejdůležitějším spotřebičům solární energii prostřednictvím zásuvky. Nový doplňkový produkt PV Point Comfort nyní může těmto spotřebičům trvale dodávat proud i v paralelním síťovém provozu.

Hybridní střídač Fronius GEN24 Plus nabízí maximální nezávislost a napájení celé domácnosti díky možnosti Full Backup v kombinaci s bateriovým úložištěm. Režim Full Backup lze aktivovat dvěma způsoby. Backup Switch je úsporný přepínač pro ruční přepnutí do režimu záložního napájení. Backup Controller umožňuje automatické přepínání. Obě komponenty lze snadno a bez velkých nároků na prostor instalovat do skříňového rozvaděče.

Společnost Fronius se těší na vaši návštěvu na veletrhu „The smarter E Europe 2024“.
Intersolar Europe: Hala 4, stánek B4.310
Power2Drive Europe: Hala 6, stánek B6.219