Veletrh Intersolar se letos přesouvá na červenec

Intersolar Europe, největší odborný veletrh v oblasti solární energetiky,  se letos přesouvá z tradičního červnového termínu na druhou polovinu července. Důvodem je současná situace kolem pandemie Covid-19 v Německu.

Zdroj: Intersolar Europe

Zdroj: Intersolar Europe

Návrat po 2 letech

Od roku 2017 je Intersolar součástí skupiny veletrhů pod názvem The Smarter E Europe, která zahrnuje další veletrhy zaměřené na akumulaci energie, čistou mobilitu a decentrální energetiku.

V roce 2020 se Intersolar vůbec neuskutečnil kvůli vyhrocené pandemické situaci. Letos se organizátor eventu Solar Promotion GmbH rozhodl, že letošní ročník veletrhu The Smarter E Europe, která zahrnuje Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe a EM-Power Europe, bude o šest týdnů odložen s tím, že se bude konat od 21. do 23. července 2021. Jako tradičně se bude akce konat na výstavišti v Mnichově.

„Naše rozhodnutí o posunu veletrhu o 6 týdnů bylo přijato po koordinaci s vystavovateli a partnery, kteří tento návrh rozhodně a jasně podpořili,“ uvedl Markus Elsässer, CEO společnosti Solar Promotion.

„Šest týdnů může v současné pandemické situaci hodně změnit,“ dodal Elsässer.

Trvalý zájem vystavovatelů

Společnost Solar Promotion dále oznámila, že odklad veletrhu Instersolar poskytne další čas pro pokrok v mezinárodních očkovacích programech proti Covid-19. Všeobecně se předpokládá, že do poloviny července budou zrušeny cestovní omezení.

Podle sdělení organizátora výstavy Intersolar je letos již více než 75 % výstavních ploch obsazeno. „Věříme, že letošní ročník veletrhu Smarter E Europe na konci července bude úspěšný a přinese více zájmu o obnovitelné zdroje energie, než kdykoliv předtím,“ uzavřel Elsässer.

Další informace o veletrhu The Smarter E Europe naleznete na webu: www.TheSmarterE.de