SOLEK podepsal smlouvu s fondem BlackRock na výstavbu 200 MW solárních elektráren v Chile 

Česká solární skupina SOLEK Group (dále je SOLEK), zkušený vertikálně integrovaný developer, provozovatel solárních elektráren, podepsala prostřednictvím své chilské dceřiné společnosti SOLEK Latam Holding SpA rámcovou dohodu v oblasti developmentu a výstavby solárních projektů v Chile o výkonu až 200 MWp. Smlouvu Solek uzavřel s předním americkým fondem Global Renewable Power Fund III (GRP III), který vlastní společnost BlackRock.

Zdroj: Solek 

 

Nová transakce

V rámci této transakce bude SOLEK rovněž dohlížet na provoz a údržbu projektů a společnost Aediles Capital Inc. bude dohlížet na správu aktiv jménem fondu BlackRock Global Renewable Power Fund III.

„Společnost BlackRock je předním světovým investorem do obnovitelných zdrojů energie, což znamená, že vstupujeme do vztahu se stabilním a renomovaným partnerem, který klade důraz na dlouhodobou spolupráci s naší společností. Jedná se o důležitý strategický krok k navázání spolupráce s předními infrastrukturními investory, kteří jsou klíčoví pro další růst skupiny SOLEK nejen v Chile, ale i v dalších zemích,“ uvedl Zdeněk Sobotka, zakladatel a generální ředitel skupiny SOLEK.

Dohoda umožňuje skupině SOLEK realizovat až 28 individuálních projektů fotovoltaických elektráren o celkovém výkonu až 200 MW. Firma se postará i o jejich provoz a zajistí pravidelnou údržbu a rychlý odborný servis.

Všechny projekty budou vybudovány a připojeny do sítě v rámci chilského programu PMGD/PMG (projekty distribuované výroby elektřiny), který je jedním z pilířů strategie země, jež se má do roku 2050 stát uhlíkově neutrální.

Projekty ve výstavbě

Projekty solárních elektráren s celkovým instalovaným výkonem 90,5 MW jsou již ve fázi přípravy výstavby. Tyto projekty slouží také regionům s vysokou poptávkou po elektřině v důsledku rostoucího počtu obyvatel a rozvinutého těžebního průmyslu.

„Těšíme se na úzkou spolupráci se zkušeným a aktivním týmem společnosti SOLEK v Chile,“ řekl David Orellana, partner ve společnosti Aediles Capital Inc.

„Velcí investoři tohoto typu mohou plně ocenit dlouhodobou a stabilní návratnost investic do solární energetiky. Pro nás je to zároveň vyjádření důvěry v dlouhodobou koncepční práci všech týmů skupiny SOLEK,“ dodal Zdeněk Sobotka.