SolarEdge investuje do nadějného startupu v oblasti sdílení energie pro bytové domy

Společnost SolarEdge Technologies, Inc. („SolarEdge“)), světový lídr v oblasti výkonové elektroniky a inteligentních energetických technologií, na počátku březnu oznámila novou investici do německého startupu AMPEERS ENERGY („AMPEERS“). Společnost AMPEERS navrhuje software a provozuje řešení pro dekarbonizaci bytových domů  v Německu a Rakousku.

Zdroj: SolarEdge

Spojení osvědčených technologií

Nová akvizice platformy AMPEERS umožní společnosti SolarEdge spojit technologie, software a služby s cílem poskytovat nové komplexní fotovoltaické řešení pro nájemníky a vlastníky bytových domů či realitní společnosti. Nová nabídka poskytne klientům ucelené řešení pro klimaticky neutrální portfolio budov pomocí solární energie.

Nové řešení mají zahrnovat plánování, realizaci a možnosti financování výroby solární energie a jejího skladování, řešení pro účtování elektřiny nájemcům, infrastrukturu pro nabíjení elektromobilů a také nové technologie vytápění. Řešení je navrženo tak, aby pronajímatelům a nájemcům poskytlo ekonomické výhody optimalizované výroby solární energie v místě spotřeby a umožnilo rychlejší a jednodušší instalaci fotovoltaických instalací a také nabídlo řešení pro vyúčtování elektřiny nájemcům v bytových domech.

Výhody pokročilé solární technologie SolarEdge, jako jsou integrované bezpečnostní prvky, maximalizace energetického výnosu elektráren, flexibilita konstrukce,  snížené provozní náklady a náklady na údržbu, hrají klíčovou roli pro bytové budovy, které mají obvykle omezený prostor na střeše a také přístup k ní.

Sázka na sdílení energie

Investice společnosti SolarEdge a partnerství se společností AMPEERS je strategickým krokem, jehož cílem je využít legislativních změn v modelech sdílení elektřiny pro nájemníky v Německu a který může poskytnout novou cestu k oslovení trhu s bytovými domy v celé Evropě.

Více než polovina obyvatel Německa žije v bytových domech, většinou na základě nájemní smlouvy. To donedávna znamenalo, že měli menší přístup k čisté solární energii ve srovnání s těmi, kteří vlastní soukromý rodinný dům.

„Doufáme, že společně se společností AMPEERS poskytneme komplexní a chytrá energetická řešení nájemníkům, realitním společnostem a majitelům bytových domů, které jim umožní čerpat řadu ekonomických výhod, které solární energie nabízí v celé zemi,“ řekl Zvi Lando, generální ředitel společnosti SolarEdge Technologies.

„Nová spolupráce mezi oběmi společnostmi se soustředí na holistický přístup, který kombinuje technologie, software a služby. Zaměřujeme se na to, abychom rezidenčním bytovým domům poskytli škálovatelné řešení v oblasti výroby solární elektřiny pro nájemce, které bude začleněno do celkové strategie dekarbonizace,“ řekl Dr. Karsten Schmidt, CEO a spoluzakladatel společnosti AMPEERS.

Nová investice společnosti SolareEdge do startupu AMPEERS podléhá obvyklým podmínkám fúzí s tím, že její  schválení regulačními orgány v Německu se očekává v první polovině roku 2024.