JinkoSolar se stalo Tier-1 výrobcem bateriových systémů

Společnost JinkoSolar, přední světový výrobce fotovoltaických panelů, dosáhla dalšího úspěchu. Společnost se letos může pochlubit statusem Tier-1 výrobce systémů skladování energie (BESS) od agentury Bloomberg. Jedná se o mimořádný úspěch poté, co JinkoSolar vstoupila před 2 roky na trh BESS.

Vysoká kvalita

V současnosti svým klientům JinkoSolar nabízí širokou paletu BESS určené pro domácí, firemní i velkokapacitní aplikace. S její nabídkou BESS se můžete seznámit na jejím webu.

Kromě vysoké účinnosti a dlouhé životnosti BESS od společnosti JinkoSolar nabízejí vysoký stupeň ochrany pomocí systému kapalného chlazení. Součástí produktu je také monitoring vybraných veličin v reálném času a systém včasné ochrany před „thermal runaway“ (tj. rizikem zahoření).

Společnost JinkoSolar v těchto dnech uvádí na trh novou sérii svých BESS pod značkou SunTera, které nyní nabízejí vylepšenou kapacitu 5 MWh s novou 314Ah baterií. Mezi její výjimečné vlastnosti patří nejúčinnější nabíjení/vybíjení v oboru s hodnotou až 94 % na úrovni systému a vyšší hustota energie, což z ní činí jeden z nejvýkonnějších systémů pro ukládání energie na bázi LFP baterií na trhu.

Předností BESS společnosti JinkoSolar je kapalinový chladicí systém, jenž kontroluje rozdíl teplot mezi články na nejnižší úrovni 2 stupňů Celsia, což je rekord v oboru.

Právě rovnoměrná a homogenní teplota uvnitř baterií výrazně minimalizuje riziko přehřívání baterií a současně zvyšuje účinnost nabíjení a vybíjení až na 94 % na úrovni systému. Navíc, vysoce účinné a rovnoměrné chlazení systému SunTera pomocí kapaliny zabraňuje přehřátí bateriových článků, které je hlavním faktorem způsobujícím jejich zahoření.

Prestižní ocenění

Přední analytická společnost Bloomberg New Energy Finance (BNEF) vydává každé čtvrtletí seznam nejspolehlivějších výrobců solárních panelů a bateriových systémů, které označuje certifikátem TIER 1.

Ve druhém čtvrtletí roku 2024 se na příčkách tohoto seznamu v kategorii BESS umístili přední světový výrobci jako je CATL, BYD, LG nebo Samsung.  Do této elitní společnosti nově patří také nově společnost JinkoSolar, což potvrzuje výše uvedený seznam Tier-1 výrobců BESS od agentruy BNEF.

Agentura BNEF ve fotovoltaickém a bateriovém průmyslu zavedla velmi uznávaný systém hodnocení výrobců podle kvality jejich produktů. Na základě několika sledovaných kritérii jako jsou hospodářské ukazatele, kvalita výroby a další parametry vytvořila BNEF transparentní systém hodnocení několika stovek výrobců solárních panelů a bateriových systémů na trhu.

Aby se společnosti kvalifikovaly jako výrobci úrovně 1 (Tier1), musí prokázat mimo jiné kvalitní výrobu fotovoltaických panelů/bateriových systémů vlastní značky pro šest různých projektů, které jsou financované šesti různými komerčními bankami.

Kvartální analýza společnosti BNEF vybírá nejlepší fotovoltaické panely/bateriové systémy s ohledem na jejich solventnost, tedy na finanční stabilitu a úspěch společnosti. Tato analýza poskytuje přehled stabilních a spolehlivých výrobců , kteří splňují nadefinovaná kritéria.