V Česku vznikla nová laboratoř pro vývoj a testování fotovoltaických technologií

V oboru solární energie je důležité být vždy o krok napřed. To je důvod, proč lídr trhu v oblasti výstavby fotovoltaických elektráren skupina SolidSun vybudovala vlastní laboratoř, pro testování a vývoj FV technologií.

Zdroj: SolidSun

Nová laboratoř

V rámci vlastní laboratoře hodlá společnost SolidSun  analyzovat, měřit, testovat či porovnávat aktuální FV technologie a přicházet s vlastními nápady na rozvoj a kvalitu vlastních fotovoltaických elektráren (FVE).

„Aktuálně zde pracujeme na 6 stanovištích, kde je možné testovat naše vlastní i konkurenční produkty – měniče, rozvaděče či baterie. Co analyzujeme? Základem je testovat jejich funkčnost, odolnost či kompatibilitu s dalšími komponenty,“ říká Jiří Chrubasík, Business Development Manager ze skupiny SolidSun.

Přidaná hodnota pro klienty

Na každém stanovišti laboratoře se nachází DC zdroj, který dokáže simulovat a ověřovat jakoukoliv situaci, která by mohla při instalaci nebo před ní nastat. Jak bude vyrábět elektrárny ve dne nebo v noci? Jaký typ panelů použít? Jaké komponenty?

„Díky nové laboratoři se snažíme  zlepšovat a vyvíjet tak, aby to mělo primární efekt a výsledek pro naše klienty. Věříme, že takto pro ně budeme vždy kvalitním investičním parťákem,“ uzavírá Chrubasík.

Skupina SolidSun je dlouholetým a zkušeným hráčem na poli výstavby FVE v České republice i v zahraničí. Staví FVE jak pro rodinné domy, tak pro firmy všech velikostí. Svým klientům společnost poskytuje komplexní služby v oblasti FVE, tedy nejen návrh a realizaci fotovoltaických elektráren, ale také následnou péči o ně.