SolidSun expanduje formu akvizicí ELEKTRO-FA.PAVELEK

Lídr v oblasti instalací fotovoltaických elektráren opět rozšiřuje své portfolio, a to formou akvizice společnosti ELEKTRO-FA.PAVELEK. Ta je významným dodavatelem v oblasti elektroinstalací, montuje a servisuje švédská tepelná čerpadla, v neposlední řadě vyvíjí a vyrábí komunikační a přístupové systémy. Pro SolidSun představuje především nový obchodní kanál.

Zdroj: SolidSun

Nová akvizice

Skupina SolidSun neustále hledá cesty, jak svým zákazníkům přinést ještě něco navíc. Loni začala spolupracovat s předním českým výrobcem tepelných čerpadel Acond. Hlavním cílem této spolupráce bylo nabídnout zákazníkům ještě větší efektivitu a úsporu nákladů.

Skupina také navázala spolupráci s Českou spořitelnou a společností Gepard Finance, aby klientům usnadnila financování energeticky úsporných řešení. SolidSun letos otevřel i pobočku na Slovensku a teď v únoru realizoval akvizici společnosti ELEKTRO-FA.PAVELEK.

„Chceme neustále vylepšovat své služby a navazovat partnerství, která budou pro naše zákazníky přínosem. Akvizice firmy ELEKTRO-FA.PAVELEK do našeho konceptu poskytovat zákazníkům co nejširší nabídku služeb a hledat nové obchodní kanály zapadá. Zároveň plánujeme naplno využít synergii, kterou tato akvizice umožňuje. Od spojení si slibujeme hlavně silnější postavení na trhu a nacházení nových tržních příležitostí,“ uvedl Martin Palarčík, předseda představenstva skupiny SolidSun.

Další rozvoj

„K tomuto kroku jsme se rozhodli po více než třiceti letech na trhu. Hlavním důvodem byla možnost dalšího rozvoje firmy, sdílení know-how se silnějším partnerem a rozšíření řad potenciálních zákazníků,“ vysvětlil Stanislav Pavelek, zakladatel společnosti ELEKTRO-FA.PAVELEK.

Společnost ELEKTRO-FA.PAVELEK navrhuje a dodává komplexní elektroinstalace, včetně výroby vlastních rozvaděčů, nabízí montáž a autorizovaný servis švédských tepelných čerpadel NIBE a IVT. Pod obchodní značkou CZECHPHONE vyvíjí a vyrábí komunikační a přístupové systémy

Skupina SolidSun se zabývá instalacemi fotovoltaických elektráren od roku 2013. Poskytuje komplexní řešení pro domácnosti i firmy, oběma skupinám pomáhá šetřit na energiích a přispívá tak k udržitelnější budoucnosti. Na svém kontě má přes 10 000 instalací a díky vlastnímu vývojovému centru a laboratoři nabízí ty nejlepší systémy na míru.