Solidsun spouští bezplatný nonstop monitoring na FVE

Společnost Solidsun opět vylepšuje své služby a přináší svým klientům další nadstandardní hodnotu prostřednictvím moderního monitorovacího střediska.

Zdroj: Solidsun

Zdroj: Solidsun

Novou a pro mnoho klientů bezpochyby velmi zajímavou službu spouští v těchto dnech Solidsun, přední dodavatel FVE. Monitorovací systém nepřetržitě sleduje důležité parametry elektrárny, detekuje případné chyby a každý den informuje servisní techniky o všech změnách jednotlivých elektráren.

Technici na jakýkoliv výkyv mimo běžný rámec reagují okamžitou kontrolou a rychlým řešením problému, a to často dříve, než si ho všimne sám klient.

Co všechno se monitoruje?

  • napětí a proud a výkon každého fotovoltaického stringu
  • stav baterie
  • stav měniče

Střídače našich klientů s internetovým připojením byly do dohledového centra zařazeny automaticky. Stejně tak to bude probíhat u jednotek, které byly dosud offline, a připojí se k síti, nebo u nových jednotek. Systém také oznámí servisním technikům každé online zařízení, které se náhle odpojí.

„Díky dohledovému centru teď víme o problému na elektrárně dříve než klient. Ten se pak můžeme vyřešit na dálku, nebo se spojíme s klientem a domluvíme co nejdříve servisní návštěvu. Tak zajistíme, že klienti nepřijdou o své peníze“, říká Pavlína Kolderová, výkonná ředitelka Solidsun.

Jaké jsou výhody pro klienta?

  1. nepřetržitý dohled nad bezvadným fungováním FVE,
  2. většina potíží je odhalena s minimální prodlevou, často dřív, než chybu klient zaznamená,
  3. rychlé vyřešení dílčího problému ochrání klienta před dlouhodobým selháním a velkými škodami,
  4. řešení se vztahuje jak na jednoduchou výměnu součástek, tak zásadní problémy,
  5. pro všechny zákazníky Solidsun je služba bezplatná.

Bližší informace o nové službě získáte na webu www.solidsun.cz/monitoring.