Slovenská Tesla rozšiřuje své portfolio o bateriové úložiště

Slovenská společnost Tesla Liptovský (dále jen „Tesla Group“) rozšiřuje své portfolio v oblasti moderní energetiky, včetně bateriových úložišť a souvisejících služeb vedoucích k decentralizaci energetického průmyslu. Navazuje tak na svou americkou jmenovkyni, společnost Tesla Inc., kterou řídí Elon Musk. Informuje o tom portál teslamagazin.sk.

 

 

Zdroj: Tesla Group

Budoucnost je v moderní energetice

Americká společnost Tesla Inc. není jen o elektromobilech. Jejím posláním je totiž urychlení přechodu na obnovitelnou energii. Proto se angažuje i v oblasti energetiky, kde poskytuje zařízení i služby. Nejen Elon Musk je přitom přesvědčen, že energetická divize by časem mohla automobilovou divizi zcela předčit.

Podobnou příležitost v moderních energetických řešeních, která směřují k decentralizaci energetiky, vidí i slovenská společnost Tesla Liptovský Hrádok nebo-li „Tesla Group“ s více než 70letou historií. Proto nedávno Tesla Group v rámci své značky Tesla Blue Planet rozšířila své portfolio o bateriová úložiště a související služby.

„Současný centralizovaný systém výroby a distribuce elektřiny bude nahrazen konceptem decentralizovaných místních hybridních elektráren, který TESLA Group koncepčně i technologicky rozvíjí a ve vybraných zemích již také buduje. Proto je důležité již nyní uvažovat o možnostech, jak nahradit tradiční formy dodávky energie moderním způsobem, což přináší zejména koncept hybridních elektráren,“ uvádí Tesla Group.

Hybridní elektrárna funguje na principu generování energie v místě spotřeby s kombinovaným odběrem/dodávkou z/do distribuční sítě. Současně maximalizuje využití sluneční energie a díky průběžnému uskladňování elektřiny v bateriích poskytuje přesnou, stabilní a efektivnější dodávku elektřiny. Hybridní elektrárny zároveň nabízí nové obchodní modely, přinášející spotřebitelům ekonomické úspory a energetickým operátorům technicko- provozní benefity.

Bateriová úložiště

V nové produktové nabídce společnosti Tesla Group pod značkou Tesla Blue Planet můžeme najít řadu verzí a variant bateriových úložišť pro komerční a průmyslové využití.

Bateriové portfolio Tesla Group zahrnuje 2 verze bateriových úložišť, která se liší také použitím bateriových článků. Ternární bateriové články s chemií NMC, energetickou hustotou 220 Wh/kg, životností 8 000 cyklů či multiplikátorem nabíjení 3C dodává korejská společnost Kokam. Produkty s těmito články mají výkon/kapacitu 100 kW/150 kWh, 170 kW/300 kWh, 300 kW/300 kWh a 255 kW/455 kWh.

Za LFP články stojí největší výrobce bateriových článků pro elektromobily, a to společnost CATL. Články, které najdeme v bateriových úložištích od Tesla Group s výkonem/kapacitou 100 kW/180 kWh, 255 kW/300 kWh a 340 kW/600 kWh, mají energetickou hustotu 160 Wh/kg, životnost 6 000 cyklů.