První solární modul na světě s výkonným mozkem a špičkovým výkonem

 Zdroj: Energetica

Vyšší bezpečnost. Delší životnost. Vyšší výkon a výkonnost. To jsou hlavní přednosti fotovoltaických panelů  od rakouské společnosti Energetica. Vysokou kvalitu těchto panelů podtrhuje mimořádně vysoká 20-letá produktová záruka u řady e.Classic a 25-letá produktová záruka u řady e.Prime. Panely Energetica uvádí nyní na trhy v Česku a Slovensku společnost SOLSOL s.r.o..

Co dělá špičkový panel?

Minimalizace hotspotů díky vysoce účinné řídicí elektronice, vyšší výkon díky technologii 12-busbarových sběrnic a vyšší výnosy díky technologii antireflexního skla. Tyto atributy panelů společnosti Energetica potěší většinu zájemců z řad investorů do střešních fotovoltaických elektráren.

Panely Energetica disponují „mozkovým centrem“ v podobě patentované technologie e.ISP® , která lépe chrání stringy proti zastínění. Investoři  tak mají zajištěnou maximalizaci energetických výnosů. Panely vyráběné touto společností dosahují efektivity 21% při zachování průmyslového standartu 4.0 a kladením vysokého důrazu na kvalitu komponentů. 

Zdroj: Energetica

Zdroj: Energetica

„Věříme že vysoká kvalita panelů společnosti Energetica, které nabízejí 91% záruku na výkon po dobu 25ti let spolu s nízkoemisním cejchem při výrobě osloví nejednoho z residenčních i komerčních zákazníků, kterým záleží na opravdu ekologické produkci elektrické energie z FVE, včetně tolik diskutovaných emisí a energetické stopy vznikající při výrobě produktů asijské provenience, „říká Radek Orság, jednatel společnosti SOLSOL, která tyto panely distribuuje.

Panely Energetica a další produktové novinky  společnosti SOLSOL si můžete prohlédnout na prvním virtuálním veletrhu řešení pro energetickou soběstačnost Smart Energy Forum, který proběhne ve dnech 25.-26. listopadu 2020.

Evropská kvalita  a nulová emisní stopa

Energetica přebrala výrobní postupy a výrobní linky svých známých německých předchůdců firem SOLON a SOLARWORLD. Jako jediná továrna produkující solární panely na světě nezanechává žádnou emisní a CO2 stopu.  Továrna napájí energií vlastní 2,6 MWp fotovoltaická elektrárna. Zbytek dodávek zelené energie poskytuje a sousední biomasová a vodní elektrárna. 

Díky těmto ekologickým atributům letos obdržela cenu „Továrna s nulovými emisemi“  od nezávislého institutu Eurosolar Austria. Panely společnosti Energetica jsou navrženy a vyrobeny výlučně v Rakousku v Evropě. Panely jsou vyrobeny s použitím patentované metody výroby a následně testovány nezávislými institucemi.

Inteligentní design panelů dodává o 83 % více energie při zastínění než konvenční panely. Díky lepšímu teplotnímu koeficientu dokáží panely Energetica vyrábět více energie za teplých, slunných dnů. Panely společnosti Energetica jsou testovány nad rámec standardů IEC a UL. Díky špičkové technologie výkonová degradace v období mezi 2. až 25. rokem dosahuje pouze 0,25 % p.a..

Konečně na českém trhu

V současnosti jsou panely Energetica k dispozici zákazníkům na českém a slovenském trhu

„Jak asi víte SOLSOL s.r.o. začal svou činnost zastoupením v Brně vyráběných panelů AUO (BenQ) a od ukončení výroby minulý červen jsme hledali adekvátní evropskou náhradu za českou produkci v 40mm rámech s vysokou efektivitou, nadstandardními zárukami a výrobou v EU. Veškeré tyto atributy jsme našli právě v Energetice,“ zdůrazňuje Radek Orság, jednatel společnosti SOLSOL, která tyto panely distribuuje.

Zdroj: Energetica

Právě na trhu uváděné panely Energetica v podobě panelové řady e.Classic se dostávají s výkonem do 390Wp u malého rámu a 465Wp u velkého rámu a jsou dále obohaceny řadou e-Prime, které jsou určené pro nenáročnější podmínky a disponují 46mm rámy, 4mm skla a atestací zátěže 8 000Pa.

Díky technologii e.ISP inteligentní elektronika panelů reaguje odpínáním zastíněné části panelů a eliminuje tím tepelné ztráty a poškození z nich vzniklých.   Panely Energetica za dobu životnosti produkují až o 16% více energie než standardní komerčně dostupné technologie.

„Panely Energetica nabízí kromě vysoké výkonové záruky také možnost 25ti letých mechanických záruk, tak jak jsou naší zákazníci zvyklí u námi distribuovaných panelů SUNPOWER, ale za polovinu jejich ceny. Technologické výhody panelů Energetica si můžete prohlédnout jak online, tak v našem brněnském showroomu při zachování maximálních anti-covidových opatření,“ uzavírá Radek Orság, jednatel společnosti SOLSOL.

Panely Energetica a další produktové novinky  společnosti SOLSOL si můžete prohlédnout na prvním virtuálním veletrhu řešení pro energetickou soběstačnost Smart Energy Forum, který proběhne ve dnech 25.-26. listopadu 2020.