Přední evropský fotovoltaický velkoobchod SegenSolar vstupuje na český trh

Společnost SegenSolar GmbH, přední velkoobchodní dodavatel fotovoltaických a bateriových systémů se sídlem v Kolíně nad Rýnem, oznámil minulý týden otevření nové kanceláře v Praze. Firma tak dále rozvíjí svoji mezinárodní expanzi na nových trzích.

Zdroj: SegenSolar

Výrazný růst

Za posledních 12 měsíců zaznamenala společnost SegenSolar nejen výrazný nárůst prodeje fotovoltaických a akumulačních systémů na svých hlavních trzích v Německu, Beneluxu a Polsku.

Za růstem firmy lze vidět různé faktory, ke kterým patří změny v legislativě, válka na Ukrajině, rostoucí nákladů na plyn a elektřinu a stále rostoucí hrozby klimatických změn, které přiměly vlády i jednotlivce změnit způsob uvažování o spotřebě energie a zvýšit míru výroby energie z obnovitelných zdrojů.

V této souvislosti společnost SegenSolar zaznamenává velký růst nových poptávek od instalatérů ze zemí, jako je Rakousko, Rumunsko, Slovinsko, Chorvatsko, Česko a mnoho dalších.

Vstup na český trh

Společnost SegenSolar GmbH, přední velkoobchodní dodavatel fotovoltaických a bateriových systémů se sídlem v Kolíně nad Rýnem, oznámil minulý týden otevření nové pobočky v Praze v rámci svých ambiciózních plánů na další růst firmy.

Za posledních 12 měsíců zaznamenala společnost SegenSolar nejen výrazný nárůst prodeje fotovoltaických a bateriových systémů na svých hlavních trzích v Německu, Beneluxu a Polsku, ale také od zákazníků v České republice.

„Růst, který jsme zaznamenali v posledním roce, je neuvěřitelný,“ komentuje situaci Andrew Garcia, generální ředitel společnosti SegenSolar.

„Za prvních pět měsíců roku 2023 jsme již zaznamenali více dodávek zboží ze zemí mimo naše hlavní trhy, než za celý rok 2022. Tento trend potvrzuje, jak rychle se fotovoltaika v Evropě rozvíjí. Abychom lépe uspokojili rostoucí poptávku od českých zákazníků, otevřeli jsme novou kancelář v České republice,“ dodal Garcia.

Nová pobočka společnosti SegenSolar se nachází v centru Prahy Společnost tak bude moci poskytovat profesionální a dynamické služby pro Českou republiku a okolní trhy ve východní Evropě.

Díky možnosti odběru zboží z vlastního skladu a lokální podpoře prodeje bude mít nová kancelář společnosti SegenSolar ideální pozici k tomu, aby pomohla maximalizovat potenciál rostoucího trhu v Česku i v dalších zemích v regionu východní a jižní Evropy.

O společnosti

Společnost SegenSolar GmbH je specializovaný velkoobchodní dodavatel fotovoltaických komponentů se sídlem v Kolíně nad Rýnem v Německu. Společnost od roku 2015 distribuuje fotovoltaické a bateriové systémy v Německu, Beneluxu a dalších sousedních evropských zemích.

Společnost SegenSolar byla založena jako evropská dceřiná společnost skupiny Segen Ltd., předního britského velkoobchodu s fotovoltaickými systémy, který v roce 2005 založil Andrew Pegg. Společnost Segen Ltd. má 25% podíl na britském trhu se solárními systémy v segmentu instalací do 250 kWp.

Do skupiny patří také společnost SegenSolar Pty, která působí v Africe. V říjnu 2021 se skupina Segen stala součástí společnosti Labora Holdings, mateřské společnosti City Electrical Factors. Všechny dceřiné společnosti zůstávají nezávislé.

Další informace o společnosti SegenSolar najdete na jejím webu https://segensolar.eu/