Padl nový rekord v účinnosti panelů typu PERC

Přední výrobce fotovoltaických panelů, společnost Trina Solar, vytvořil nový světový rekord v konverzní účinnosti fotovoltaických panelů ve výši 23,03 %. Jedná se o patentovanou technologii Vertex s využitím monokrystalických křemíkových článků typu PERC na bázi 210 mm křemíkových waferů (destiček).

Zdroj: Trina Solar

Určeno nejen pro velké elektrárny

Podle sdělení společnosti Trina Solar byla její nová technologie fotovoltaických panelů ověřena  nezávislými certifikačními  laboratořemi v Německu- TÜV Rheinland a TÜV Nord. Obě instituce potvrdily rekordní účinnost nových panelů ve výši 23,03 %.

Výzkumníci společnosti Trina Solar vyvinuli novou technologii sběrnic Multi-Busbar (MBB), která eliminuje účinky optického stínění a také vyvinuli novou technologii hybridního pájení pro minimalizaci mezer mezi články. Tyto technologie výrazně zlepšují účinnost modulů, které využívají vysoce účinné solární články typu PERC o velikosti 210 mm. Tato technologie článků se již běžně vyrábí v komerčním provozu společnosti Trina Solar.

Na počátku letošního roku společnost Trina Solar jako první na světě uvedla na trh novou generaci 670W modulů řady Vertex, který využívají 66 článků typu PERC o velikosti 210mm. Nyní společnost Trina solar  potvrzuje, že je lídrem ve výrobě 210 mm článků, a to nejen z hlediska velmi vysokého výkonu, ale také velmi vysoké účinnosti.

První dodávky na trh

„V polovině června vyjely z výrobního centra společnosti Trina Solar v Yanchengu ve východočínské provincii Jiangsu první kamióny naložené 210mm moduly Vertex s ultravysokým výkonem 670 Wp a odjely do solárního parku v Dachaidanu v provincii Qinghai v západní Číně,“ uvedla nedávno společnost Trina Solar v tiskovém prohlášení.

Trina Solar nyní oznámila nejnovější úspěch  svého výzkumného a vývojového týmu, který vytvořil nový světový rekord v účinnosti solárních modulů. „Podle našich nejlepších znalostí trhu se jedná o první velkoplošný komerční modul typu-P, jehož účinnost přesahuje 23 %,“ říká Dr. Yifeng Chen, vedoucí centra pro výzkum a vývoj článků a modulů ve společnosti Trina Solar.
 
Společnost Trina odhaduje, že modul řady Vertex může zajistit až 12% pokles nákladů na dopravu a 5-7% snížení nákladů na instalaci. Díky novým panelům mohou zákazníci vyrobit až o 30 %  více energie z pohledu výtěžnosti (tj. množství vyrobené energie/1 kWp instalovaného výkonu) oproti konkurenčním produktům.