AIKO uvádí na trh novou řadu vysoce výkonných panelů  ABC s články typu-N

Společnost AIKO, přední světová společnost v oblasti technologií pro výrobu čisté energie, hrdě představuje své nové fotovoltaické panely ABC (All Back Contact) typu GEN 2 N (řady ‚Neostar‘, ‚Comet‘ a ‚Stellar‘), které nastavují nová měřítka pro výkon v rezidenčních, průmyslových a energetických aplikacích. Produkty nové generace se vyznačují vysokým výkonem, inovativní optimalizací částečného zastínění a omezením vlivu vysokých teplot.

Zdroj: AIKO

Prolomové řešení

„Jsme nadšeni, že můžeme uvést na trh naše nejnovější fotovoltaické panely ABC, které představují významný skok vpřed v technologii solární energie,“ řekl Chen Gang, předseda AIKO. „Díky těmto vylepšením u všech typů instalací, poskytujeme našim zákazníkům vynikající účinnost, optimalizované celkové náklady na energii (LCOE) a urychlenou návratnost investic.“

Panely Gen 2 obsahují inovativní funkci optimalizace částečného zastínění, která uživatelům umožňuje zvýšit výrobu elektřiny i v náročných podmínkách zastínění způsobených stromy, listím, komíny, ptačím trusem, znečištěním a sněhem atd.

„Tento průlom ve výkonu částečného zastínění má potenciál vyvolat revoluci v solárním průmyslu,“ poznamenává Christian Peter, výkonný ředitel SolarLab AIKO Europe. „Test TÜV Nord ukazuje, že pouze s jedním plně zastíněným solárním článkem mohou naše panely ABC generovat o 30 % více energie než tradiční technologie.“

Pomocí technologické inovace společnosti AIKO panely ABC druhé generace navíc poskytují zásadní výhodu smížení vlivu vysokých teplot, zajišťují nižší teplotu modulu a snížené riziko požáru, zejména ve stinných prostředích.

Poslední generrace panelů ABC nabíz další špičkové vlastnosti s lepším teplotním koeficientem −0,26 %/°C, menším snížením výkonu (≤1 % degradace v prvním roce, ≤0,35 % roční degradací v letech 2–30) a vylepšenou odolností proti mikroprasklinám.

Závazek společnosti AIKO redefinovat fotovoltaiku a maximalizovat hodnotu pro zákazníky je podtržen jejím neúnavným úsilím o inovace a dokonalost. Neustálým posouváním hranic solárních technologií zůstává AIKO odhodláno poskytovat řešení, která nejen splňují, ale překračují potřeby a očekávání svých zákazníků.

Vlastnosti produktu

Řada ABC ‚Neostar‘: Řada panelů ‚Neostar‘ má rozsah jmenovitého výkonu 440–470 W a je zaměřená na rezidenční sektor. Panely jsou nabízeny jak ve variantě mono (2N/2P/2S), tak ve verzi s dvojitým sklem (2S+), kombinují vysoký výkon s kompaktní plochou modulu (1 757×1 134 mm; <2 m2), velmi vysokou účinnost až 23,6 % a čistě černý vzhled, vylepšuje bezpečnostní funkce střechy.

Řada ABC ‚Comet‘: Řada panel ‚Comet‘ pro průmyslové aplikace přichází s výkonem od 600 do 630 W a velmi vysokou účinností modulů až 23,9 %, z čehož vyplývá optimální využití střešního prostoru s rychlou návratností a vysokým výnosem za celý životná cyklus. Série Comet (2 323×1 134 mm) je k dispozici jak v provdení mono (2S), tak ve verzi s dvojitým sklem (2S+).

Řada ABC ‚Stellar‘: Řada panelů ‚Stellar‘ je velkoformátový (2 382×1 134) oboustranný panel dostupný s jmenovitým výkonem od 620 do 640 W a velmi vysokou účinností až 23,7 % pro využití v energetice. tato řada je navržena tak, aby optimalizovala LCOE pro různé využití. Pro plovoucí a přílivové plošiny existuje vylepšený „vodděodolný balíček“, včetně vodotěsného zapouzdření, nerezových rámů a vodotěsných krytů.

Další informace o nových panelech naleznete na webu výrobce:  www.aikosolar.com.