OBI nabízí pronájem solárních panelů s nulovou sazbou DPH

Hobby market OBI v Německu začal nabízet svým zákazníkům možnost pronájmu fotovoltaických systémů. Zákazníci přitom získají možnost vyrábět zelený proud bez nutnosti hradit předem investiční náklady, které se rozloží na měsíční splátky včetně dodatečných služeb a jako bonus nulovou sazbu DPH na panely, včetně baterií.

Zdroj : OBI

Pronájem solárů na 25 let

OBI nabízí buď dodávku solární elektrárny na míru za předem stanovenou cenu, nebo možnost pořízení solární elektrárny na splátky v rámci pronájmu po dobu 25 let. Zákazník tak nemusí předem hradit celou investici předem do elektrárny.

V ceně pronájmu solárů od OBI je zahrnuta nejen instalace elektrárny, ale také její pojištění a servis. Po splacení má zákazník možnost získat elektrárnu do svého vlastnictví zdarma.

V případě pronájmu elektrárny získává zákazník panely či baterii s nulovou sazbu DPH, pokud výkon zařízení nepřekročí 30 kWp. Službu poskytuje prověřený partner OBI, kterým je instalační společnost DZ4.

Elektrárna bez nutnosti počáteční investice

Hlavní předností nové služby OBI jsou nulové pořizovací náklady na fotovoltaický systém v případě jeho pronájmu. Výši měsíčního společnost DZ4 neuvádí, ale poskytuje garanci pevné měsíční ceny pronájmu po celou dobu trvání smlouvy v délce 25 let.

Součástí balíčku pro  zákazníky OBI jsou konzultace na místě, instalace, pojištění, monitoring a opravy. Společnost DZ4 poskytuje dvouletou záruku na instalaci a uvedení fotovoltaického systému do provozu. Po dobu pronájmu platí na fotovoltaické panely produktová záruka a výkonová záruka v délce 25 let.

„Jako průkopník solární energetiky neustále hledáme nové způsoby, jak podpořit expanzi fotovoltaiky v Německu. Proto na trh přinášíme možnost pronájmu solárních elektrárn společně s naším silným partnerem OBI,“ uvedl Christopher McLachlan,  generální ředitel společnosti DZ4.