Korejský gigant LG končí s výrobou solárních panelů

Společnost LG Electronics se rozhodlo, že kvůli propadu provozního zisku za čtvrté čtvrtletí, vysokým nákladům i vzrůstající konkurenci ukončí výrobu solárních panelů na konci června letošního roku. Toto rozhodnutí již schválilo představenstvo společnosti.

Zdroj: LG Electronics

 

Zostření konkurenčního boje

Společnost LG Electronics je známá především jako výrobce televizorů a mobilních telefonů. Již několik let je i aktivní ve výrobě solárních panelů.

Tento týden však společnost oznámila, že sektor výroby fotovoltaických panelů definitivně opustí, a to hlavně pro neustále rostoucí náklady na materiál, omezení dodavatelského řetězce i vyšší konkurenci na trhu.

Loni v dubnu již podobným způsobem ukončila společnost LG Electronics své působení na trhu se smartphony pro velkou konkurenci a nyní opouští i solární byznys. Toto rozhodnutí již bylo i schváleno hlasováním představenstva společnosti s tím, že výroba začne ustávat během příštího měsíce. Poslední solární panel pak bude vyroben na konci června.

Garance budou drženy

Podle vyjádření společnosti by stávající zákazníci neměli přijít o podporu v oblasti garancí na solární panely, kterou prý společnost bude i nadále poskytovat v „příštích letech“.

V souvislosti s ukončením výroby bude muset být propuštěno 160 zaměstnanců a 60 smluvních pracovníků. Na pobočce v Jižní Koreji pak bude dalších 900 zaměstnanců přesunuto do jiných sektorů. Výroba solárních panelů bude ukončena také v závodě v Alabamě v USA.

Podle sdělení společnosti se nyní její energetický byznys bude koncentrovat do jiných odvětví, které mají větší potenciál, jako jsou systémy pro ukládání energie či chytrá řešení pro správu energie v domácnostech. Díky ztrátám v odvětví výroby solárních panelů klesl společnosti LG Electronics provozní zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 21%.