Inovace umožní nejšetrnější a nejsnadnější instalaci solárních panelů 

Skupina SolidSun, přední poskytovatel komplexních energetických služeb v oblasti obnovitelných zdrojů energie, vylepšila dosavadní proces instalací střešních solárních panelů. Nový produkt přinese značné výhody pro instalační firmy i zákazníky a zároveň posílí pozici skupiny SolidSun jakožto lídra na trhu fotovoltaických instalací.

Zdroj: SolidSun

Efektivní varianta pro rychlou instalaci panelů

Ve snaze usnadnit a zrychlit instalaci střešních solárních panelů skupina SolidSun přichází s inovativním řešením: střešní taškou s vestavěným úchytem/konzolí pro uchycení panelů na hliníkový profil. Uvedený produkt představuje šetrnou a efektivní variantu pro rychlou instalaci panelů a je navržen tak, aby minimalizoval zásahy do stávající krytiny a případná rizika způsobená neodbornou instalací.

„Dosavadní způsob instalace fotovoltaických panelů na střešní tašky je samozřejmě v pořádku. Našim cílem ovšem je neustále se zlepšovat, inovovat a nabízet klientům prvotřídní služby, a tak nás těší, že můžeme představit tuto inovaci, která zdokonalí pracovní proces a zrychlí celou instalaci,“ komentuje Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun.

Taška s vestavěným úchytem je nyní navržena pro dva typy krytiny – tzv. bobrovku a betonku. Na značce krytiny nezáleží, jedná se o standardizovaný typ, který je velmi rozšířený v celé Evropě. Tato inovativní technologie umožňuje jednoduchou instalaci, zajišťuje bezpečnost pro střechu a bude exkluzivně dostupná pouze prostřednictvím skupiny SolidSun. „Na vývoji dalších typů tašek stále pracujeme,“ doplnil Martin Palarčík.

Bez rizika zatékání do střechy

Zásadním benefitem nového řešení je skutečnost, že jedna taška nahradí dva tradiční háky. Při neodborné montáži méně zkušenými firmami mohlo docházet k zatékání do střechy, výměna původní části krytiny za tu s konzolí ovšem tomuto rizikovému faktoru zcela zabrání.

Taška je vysoce odolná proti zatížení a tlaku. Cena tašky je již zahrnuta v konečné ceně fotovoltaického systému, což znamená, že pro zákazníka nepředstavuje žádné dodatečné náklady.

Tímto vylepšením se celkový proces instalace výrazně zrychlí, jelikož není nutné sundávat stávající tašky a ručně vyřezávat prostupy pro úchytové háky.

„Naše taška nahradí tu původní, kterou si klient může uschovat do budoucna pro případ výměny některé z jiných tašek, které mohou být poškozeny povětrnostními vlivy či stářím,“ uvádí Martin Palarčík.

Skupina SolidSun kontinuálně inovuje a vylepšuje instalační procesy. Nové produkty a technologie jsou v souladu s její misí podporovat udržitelný rozvoj a přechod na čistou energetiku. S otevřeností k novým technologiím si tak SolidSun i nadále udržuje pozici lídra v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

O skupině SolidSun

Skupina SolidSun se zabývá instalací fotovoltaických elektráren od roku 2013. Svým zákazníkům poskytuje komplexní řešení jak pro domácnosti, tak pro firmy. Pro firemní klientelu instaluje fotovoltaiku na střechy skladů, výrobních hal či pozemky. V rámci EU pak realizuje fotovoltaické parky.

Za dobu své existence úspěšně realizovala více než 8 000 tisíc projektů v rezidenčním i komerčním sektoru. Rok 2022 byl pro skupinu SolidSun rekordní – úspěšně nainstalovala více než 3 000 instalací fotovoltaických elektráren. Více na www.solidsun.cz.