Huawei posiluje na fotovoltaickém trhu v Polsku

Společnost Huawei byla nedávno vybrána skupinou R.Power Group, jednou z největších společností na polském trhu s fotovoltaikou, aby dodala své špičkové inteligentní strunové střídače pro celou řadu solárních projektů v Polsku s celkovým nominálním výkonem 390 MWp.

Zdroj: Huawei 

Dodávka ve výši 390 MWp

Podle uzavřené dohody budou k maximalizaci účinnosti portfolia solárních projektů o výkonu 390 MW použity celkem tři typy fotovoltaických střídačů Huawei – SUN2000 215KTL-H0, SUN2000 185KTL-H1 a SUN2000 105KTL-H1. Řešení Huawei Smart PV nabízejí oproti jiným standardním řešením výhody v podobě praxí prověřených vlastností, například zásluhou jejich vysoké účinnosti, nízké poruchovosti a vysokého energetického výstupu.

Skupina R.Power získala zakázku na prodej elektřiny vyrobené prostřednictvím portfolia projektů o celkovém výkonu 390 MWp v aukci obnovitelných zdrojů energie (RES), která proběhla v posledních přibližně 12 měsících.

„Je nám velkou ctí stát se jedním z klíčových aktérů na rychle rostoucím trhu s průmyslovou fotovoltaikou v Polsku. Za úspěch vděčíme především nejvyšší kvalitě vybavení a poskytovaných služeb. Při realizaci našich projektů obvykle spolupracujeme se špičkami v oboru – jak zahraničními, jako je společnost Huawei, která nám dodá střídače, tak polskými, jako například Nomad Electric, společností, která bude zodpovědná za výstavbu, provoz a údržbu samotných elektráren,“ prohlásil Przemek Pieta, předseda představenstva R.Power Group.

Úspěch v Polsku

„Se společností R.Power spolupracujeme na realizaci solárních projektů na náročném polském trhu již řadu let. Tyto solární farmy, postavené společností R.Power, urychlí přechod Polska na nízkouhlíkové hospodářství. Společnost Huawei je známá svými nejmodernějšími řešeními Smart PV a jsme rádi, že jejich výhody oceňuje stále více zákazníků v Polsku i po celém světě,“ uvedl Maciej Bąkała, manažer pro rozvoj podnikání ve společnosti Huawei Digital Power.

Společnost Huawei vyvíjí solární střídače řady SUN2000 od roku 2013 a neustále je zdokonaluje. Jako první na světě poskytla podporu pro bifaciální moduly a sledovací solární systémy a využila algoritmů strojového učení a umělé inteligence (AI) pro zajištění vzdálené diagnostiky a snížení rizika požáru.

V současné době dosahuje společnost Huawei špičkových výsledků v oblasti implementace technologií umělé inteligence do systémů fotovoltaiky, včetně AFCI a inteligentní diagnostiky I-V křivky, což pomáhá zákazníkům dosahovat dlouhodobějších výhod. Řešení společnosti Huawei navíc umožňují inteligentní správu fotovoltaické elektrárny prostřednictvím přesného sběru a analýzy dat.