GoodWe uvádí na trh nový střídač 320/350 kW

GoodWe, renomovaný globální dodavatel fotovoltaických produktů a energetických řešení, uvádí na trh nový třífázový síťový střídač s DC napětím až 1500V řady UT (320/350 kW). Tento inovativní produkt byl speciálně navržen tak, aby splňoval nároky na velké komerční projekty fotovoltaických elektráren. Střídač nabízí vysokou účinnost, optimalizovaný provoz a údržbu (O&M) a spolehlivou stabilitu systému. Tato strategická novinka rozšiřuje produktovou řadu GoodWe v oblasti velkých fotovoltaických projektů, nabízející zvýšený výkon a výrazné snížení celkových nákladů na výrobu elektřiny (LCOE).

Zdroj: GoodWe

Maximalizace vyrobené energie

Řada UT nabízí dvě verze vybavené 12 nebo 15 MPP trackery, charakterizované maximální účinností na úrovni 99,01 %. S maximálním vstupním proudem 15/20A je střídač kompatibilní i s bifaciálními panely, což optimalizuje výtěžnost vyrobené energie z FVE.

Kromě toho střídač GoodWe disponuje funkcemi Anti-PID (funkce proti potenciální indukované degradaci panelů) a technologií PID-recovery, které účinně snižují ztráty energie způsobené jevem PID (Potential Induced Degradation nebo-li degradace výkonu FVE vyvolaná rozdílem potenciálu vůči zemi), zejména za vysokých teplot a vlhkosti. Díky stupni krytí IP66 a odolnému protikoroznímu provedení třídy C5, vykazuje střídač vysokou odolnost i v obtížných environmentálním podmínkám. Střídač série UT o výkonu 320 kW je schopen pracovat bez poklesu výkonu až do okolní teploty 45 °C.

Použití technologie HPLC (High Power Line Communication) se snižují náklady na instalaci, protože tím odpadá potřeba dalších komunikačních kabelů. Pro udržení napěťové stability v instalaci může být střídač UT vybaven noční kompenzací jalového výkonu, čímž se eliminuje potřeba drahého externího zařízení. Navíc střídač podporuje nízký stupeň zkratového poměru (SCR) na úrovni 1.0, což zajišťuje stabilitu elektrárny i za slabých podmínek sítě.

Ve spojení s dalšími produkty od GoodWe, navrženými pro velké komerční fotovoltaické projekty, jako jsou transformační stanice (MVS) a komunikační zařízení, může střídač UT zajistit komplexní řešení, které vyniká v různých instalačních podmínkách. Toto integrované řešení optimalizuje zisk energie, zjednodušuje provoz a údržbu a zároveň maximalizuje návratnost investic do fotovoltaického systému.

Rychlá návratnost investic

Fotovoltaická transformační stanice GoodWe, umístěná v mobilním kontejneru, obsahuje nezbytné rozváděče nízkého a vysokého napětí a transformátor, což zajišťuje bezproblémovou transformaci energie. Po převedení DC napětí na AC napětí střídačem UT, transformační stanice dále transformuje AC napětí a umožní tak snadné připojení k distribuční síti.

Monitorování systému umožňují komunikační zařízení, jako je řada SCU3000, které zajišťují sběr a přenos dat v rámci fotovoltaické instalace. Řešení navíc usnadňuje komplexní provoz a údržbu prostřednictvím monitorovací platformy GoodWe SolarOS, což umožňuje snadnou a efektivní vzdálenou správu systému.

„Uvedením střídače řady UT jsme posílili naši schopnost plnit rozmanité požadavky EPC projektů, developerů a investorů FVE a schopnost zajistit jim bezpečnou a rychlou návratnost jejich investic. Do budoucna je společnost GoodWe i nadále odhodlána rozvíjet technologické inovace, přinášet komerčně slibné portfolio produktů, a řešení na klíč pro velké fotovoltaické projekty,“ dodává Ron Shen, viceprezident společnosti GoodWe.