GoodWe představuje novou technologii AFCI využívající AI

Společnost GoodWe, přední dodavatel fotovoltaických střídačů, představila novou generaci ochrany proti obloukovému výboji (AFCI) schválenou TÜV Rheinland* pro řešení stejnosměrného oblouku ve fotovoltaických (FV) systémech. Díky integraci pokročilé umělé inteligence (AI) tato technologie detekuje obloukové záblesky s extrémní přesností. Dosah detekce oblouku je 200 m a rychlého vypnutí dosahuje za 500 ms. Ve spolupráci s TÜV Rheinland vydala společnost GoodWe   publikaci zaměřenou na bezpečnostní otázky související se stejnosměrným obloukem ve FV instalacích.

 

Eliminace poruch stejnosměrného oblouku 

Významné riziko elektrických požárů ve FV systémech v důsledku poruch stejnosměrného oblouku se stalo zjevnějším, protože nově instalovaná fotovoltaická kapacita dosáhla v roce 2022 přibližně 240 GW a nadále roste. GoodWe si je vědoma tohoto problému a posouvá hranice inovací AFCI, aby zajistila fotovoltaické systémy v souladu s hlavními tržními standardy jako jsou UL1699B a IEC63027.

Po komplexním posouzení TÜV Rheinland potvrdil, že AFCI společnosti GoodWe splňuje technické normy trhu pro řešení poruch stejnosměrného oblouku v solárních FV systémech v obytných, komerčních a průmyslových aplikacích.

Na rozdíl od tradičního praktického přístupu kombinuje nová technologie AFCI společnosti GoodWe AI a hluboké učení k analýze charakteristik oblouku v různých scénářích. To umožňuje vytvoření knihovny charakteristik oblouku, čímž se eliminují falešné poplachykvůli okolnímu rušení. Fotovoltaické systémy GoodWe integrované s touto funkcí AFCI mohou dosáhnout přesné přesnosti detekce, což potvrdil TÜV Rheinland.

Pokročilé AFCI nepřetržitě vyhledává charakteristiky oblouku, a když je detekována porucha, FV systém vypne napájení za 500 ms, čímž překročí požadavek UL 1699B na rychlost vypnutí 2,5 s. AFCI navíc podporuje maximální délku detekčního kabelu až 200 m a odolá maximálnímu vstupnímu proudu až 30 A, takže je ideální pro větší FV instalace.

Vylepšená funkčnost

„Výkon řešení AFCI vyhodnocujeme prostřednictvím přísného testování a následného hodnocení.Věříme, že to zákazníkům pomůže vybrat nejvhodnější a nejspolehlivější řešení AFCI pro jejich fotovoltaické systémy,“ vysvětluje Mario Comboni, produktový manažer skupiny TÜV Rheinland. „Je pravděpodobné, že v budoucnu bude technologie AFCI regulována ve většině evropských zemí. Doufáme, že zveřejněním této publikace přispějeme k utváření budoucího regulačního prostředí a podpoříme přijetí harmonizovaných norem po celém světě.“

„Posledních pět let jsme se zavázali vyvíjet technologii AFCI a vést trh s inovativními pokročilými funkcemi AFCI. Nová technologie AFCI nejen splňuje standardní požadavky, ale nabízí i další funkce a vylepšenou funkčnost,“ dodává Ali Bouattour, technický ředitel GoodWe Europe GmbH. „Vynaložili jsme značné investice do výzkumu a vývoje, abychom posílili naše technické schopnosti pro dlouhodobý úspěch. Do budoucna budeme pokračovat ve spolupráci s partnery na poskytování optimalizovaných řešení.“

Další informace o publikaci GoodWe AFCI naleznete zde.

* TÜV Rheinland je mezinárodně aktivní, nezávislý zkušební institut a poskytovatel testovacích služeb se sídlem v Kolíně nad Rýnem v Německu. TÜV Rheinland působí jako technická zkušební organizace v oblastech bezpečnosti, výkonu a kvality.

O GoodWe

GoodWe je přední světový výrobce solárních invertorů a poskytovatel inteligentních energetických řešení kótovaný na Shanghai Stock Exchange (kód akcií: 688390). Společnost má více než 4 600 zaměstnanců po celém světě a více než 52 GW instalací ve více než 100 zemích a regionech.

GoodWe nabízí širokou škálu spolehlivých, inovativních a účinných fotovoltaických produktů, které jsou přizpůsobeny nejrůznějším aplikacím – od instalací pro domacnosti až po komerční a projekty pro FV farmy. V roce 2021 a 2022 byla GoodWe uznána společností Wood Mackenzie jako jeden ze tří největších dodavatelů hybridních invertorů na světě. Více informací na https://emea.goodwe.com