Fronius uvádí na trh nový střídač pro domácí solární elektrárny

Společnost Fronius zajišťuje díky svým vysoce kvalitním střídačům optimální bezpečnost a vysokou vlastní spotřebu při výrobě solární energie a nyní rozšiřuje své portfolio výrobků o střídač Fronius GEN24.

Zdroj: Fronius

Integrace záložního napájení

Srdcem každého fotovoltaického systému je střídač: Získává to nejlepší ze slunce a optimálně zásobuje domácnosti solární energií – dokonale přizpůsobenou jejich individuálním potřebám. Po osvědčeném hybridním střídači Fronius GEN24 Plus nyní následuje Fronius GEN24 jako nejnovější střídač Fronius pro domácnost. Na první pohled mají oba výrobky téměř shodný název a zaujmou obvyklou kvalitou Fronius a specifickými vlastnostmi.

Nový Fronius GEN24 přesvědčí jako univerzální střídač s integrovanou základní funkcí záložního napájení PV Point. V případě záložního napájení může být spotřebič, např. rádio nebo nabíječka mobilního telefonu, nebo dokonce malý elektrický obvod do 3 kW, napájen jednofázově prostřednictvím samostatné chráněné zásuvky bez dalších komponent. Důležitý krok směrem k nezávislosti a energetické soběstačnosti.

„Se střídačem Fronius GEN24 jsou naši zákazníci méně závislí na veřejné elektrické síti a navíc výrazně šetří náklady,“ říká Leonhard Peböck z produktového marketingu obchodní jednotky Solar Energy ve společnosti Fronius International GmbH. „Náš střídač jim nabízí efektivní řešení pro přímé využití elektřiny z vlastního fotovoltaického systému, dokud svítí slunce. V době kolísavých cen energie to hovoří zejména pro GEN24.“

Jako hybridní střídač umožňuje osvědčený Fronius GEN24 Plus v kombinaci s baterií skladovat a spotřebovávat přebytečnou solární energii i v hodinách s nízkým slunečním svitem (v noci) a mít doma 24 hodin slunce. Díky přídavné možnosti záložního napájení Full Backup je celá domácnost, a dokonce i velké spotřebiče, spolehlivě napájena i v případě výpadku elektrické sítě.

Univerzálnost

Ať už visí, leží, nebo je umístěný v určeném montážním držáku, uvnitř nebo venku – Fronius GEN24 zvládne vše a nabízí plnou flexibilitu designu i v náročných podmínkách.

„Střešní konstrukce s různě orientovanými, nebo i malými plochami tak mohou být optimálně využity pro výrobu energie. Díky integrovanému algoritmu zastínění – Dynamic Peak Manager od společnosti Fronius – dosahujeme nejvyšších výnosů i při částečném zastínění,“ vysvětluje L. Peböck.

Důraz na udržitelnost

Fronius GEN24 zaujme význačnými vlastnostmi střídačů Fronius, jako je technologie aktivního chlazení pro trvale vysoký výkon i při vysokých okolních teplotách nebo otevřená systémová architektura, která umožňuje snadnou integraci dalších komponent, například systémů domácí automatizace.

Kromě toho lze jednotlivé komponenty v případě potřeby snadno vyměnit a servisovat. Díky tomu je spotřeba zdrojů i stopa CO2 extrémně nízká, což působivě potvrzuje analýzu životního cyklu (LCA) udržitelného střídače Fronius „Made in Europe“.

„Fronius je synonymem komplexních energetických systémů s nejlepší uhlíkovou stopou. Naše souhrnná a transparentní udržitelnost produktů nás odlišuje od konkurence. Jsme průkopníky v oboru, a to jak z hlediska úrovně detailů, tak z hlediska konzistence ekologické bilance. Prostřednictvím střídače Fronius GEN24 se nám opět podařilo poskytnout zákazníkům tu nejlepší možnou podporu při jejich osobní energetické transformaci,“ je přesvědčen Martin Hackl, Global Director Marketing & Sales, Business Unit Solar Energy, Fronius International GmbH.