Srovnávací testy FV baterií: Společnost Fronius se již popáté umístila na předních místech

Společnost Fronius se již popáté v řadě umístila na předních příčkách v letošních srovnávacích testech akumulátorů, které provedla vysoká škola HTW (Hochschule für Technik und Wirtschaft) v Berlíně. Vysokou účinností systému zaujaly Fronius Primo GEN24 6.0 Plus s BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 a Fronius Symo GEN24 10.0 Plus s BYD Battery-Box Premium HVS 10.2.

Zdroj: Fronius

Srovnávací kritéria

V rámci srovnávacích testů prováděných vysokou školou HTW Berlín nezávislé zkušební ústavy každoročně testují celkovou účinnost akumulátorových systémů a analyzují vzájemné působení hybridního střídače a akumulátorového úložiště. Pro hodnocení se používají dva různé referenční případy. První z nich analyzuje index SPI (System Performance Index) pro fotovoltaický systém o výkonu 5 kW se spotřebou domácnosti 5 010 kWh/rok.

V těchto testech dosáhl střídač Fronius Primo GEN24 6.0 Plus v kombinaci s akumulátorem BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 indexu SPI 92,6 %. Druhý referenční případ kombinuje 10kW fotovoltaický systém s tepelným čerpadlem (2 664 kWh/rok), elektromobilem (1 690 kWh/rok) a roční spotřebou domácnosti 5 010 kWh/rok. Střídač Fronius Symo GEN24 10.0 Plus s akumulátorem BYD Battery-Box Premium HVS 10.2 dosáhl indexu SPI 95,4 %.

Nezávislý ukazatel kvality

Srovnávací testy akumulátorů prováděné vysokou školou HTW Berlín jsou pro nás a naše zákazníky důležitým každoročním ukazatelem. Díky nezávislému testování je zřejmé, že kombinace našeho hybridního střídače Fronius GEN24 Plus a akumulátoru BYD Battery-Box Premium nabízí vysoce efektivní řešení pro ukládání energie. Tím jsme se opět o krok přiblížili k našemu cíli, kterým je 24 hodin slunce a svět se 100% obnovitelnou energií,“ říká s hrdostí Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy společnosti Fronius International GmbH.

Z technického hlediska jsou střídače Fronius a akumulátory BYD naprosto přesvědčivé v obou referenčních případech jak jednotlivě, tak společně. Technologie Fronius Multi Flow Technology umožňuje současné nabíjení akumulátoru a napájení spotřebičů v domácnosti z fotovoltaického systému, a to i v případě záložního napájení. Společně tyto dvě komponenty vynikají zejména z hlediska účinnosti systému a vysokého nabíjecího a vybíjecího výkonu.

Úplné výsledky testů baterií prováděných vysokou školou HTW Berlín jsou k dispozici v německém a anglickém jazyce na webu.