Buřinka a dodavatel fotovoltaických elektráren SolidSun navázali spolupráci

Hlavní překážkou, kvůli které si nemohou na dům pořídit fotovoltaickou elektrárnu, je pro mnoho domácností nedostatek vlastních financí. Spolupráce České spořitelny a Buřinky se skupinou SolidSun jim cestu k domácí solární elektrárně zjednoduší.

Zdroj: Wikipedia

Řešení financování pro nové soláry

Růst cen energií v roce 2021 a 2022 rekordně zvýšil zájem o obnovitelné zdroje energie, především o fotovoltaické elektrárny. I po stabilizaci cen ale mnoho lidí přemýšlí o úpravě svého bydlení na energeticky úspornější.

Jednak chtějí být připraveni na případné další cenové změny, ale současně si uvědomují, že tak přispějí k ochraně životního prostředí, a ještě zvýší hodnotu své nemovitosti. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je pořídit si fotovoltaickou elektrárnu. Problém ale mohou představovat nedostatečné volné finanční prostředky. A právě to pomůže vyřešit tato třístranná spolupráce.

Výhodný úvěr ze stavebního spoření

„Těší nás, že jsme navázali spolupráci s Českou spořitelnou, která svými finančními produkty pomáhá lidem na jejich cestě za hospodárným a ekologicky udržitelným bydlením. Například, když si chtějí pořídit fotovoltaickou elektrárnu. Vyrábět vlastní elektřinu ze sluneční energie přináší spoustu výhod, díky tomu je fotovoltaika investice, která má smysl. Naše skupina působí na trhu více než 10 let a klientům v této oblasti nabízí ucelené služby – od instalace elektrárny, přes její servis až po výkup přebytků,“ říká Adam Navrátil, člen představenstva skupiny SolidSun.

K tomu pak dodává Miroslav Gažovič, product owner České spořitelny: „Finanční skupina ČS věří, že budoucí růst a prosperita musí být založeny na udržitelném rozvoji. Proto také Buřinka společně s dalšími stavebními spořitelnami společně se státem aktivně spolupracuje na novém poslání stavebního spoření ve smyslu energetické transformace domácností. Chce tak jít příkladem a pomáhat klientům při transformaci jejich vlastních aktivit nejen směrem k dlouhodobému finančnímu zdraví, ale také implementaci energeticky šetrných řešení a využívání obnovitelných zdrojů. Proto jsme si vybrali pro tuto oblast jako jednoho ze strategických partnerů firmu SolidSun, která patří ke stabilním dodavatelům v oblasti fotovoltaických zařízení pro spotřebitele i firmy.“

O Stavební spořitelně České spořitelny (Buřinka)

Buřinka zajišťuje pro klienty výhodné stavební spoření a úvěry na bydlení včetně komplexního finančního poradenství. Pomáhá tak měnit bydlení v domov. Aktuálně se zaměřuje na financování investic do snížení energetické náročnosti bydlení, a to díky Úvěru od Buřinky pro budoucnost. Je určen na rekonstrukci, kde je alespoň 30 % z celkového rozpočtu využito na pořízení tzv. zelených prvků (tepelné čerpadlo, FVE, výměna starého kotle nebo zateplení). Tým specialistů vám poskytne informace k možnostem v oblasti dotací. Mimořádné splátky ze získané dotace lze učinit kdykoliv zdarma.

O skupině SolidSun

Skupina SolidSun se zabývá instalací fotovoltaických elektráren od roku 2013. Svým zákazníkům poskytuje komplexní řešení jak pro domácnosti, tak pro firmy. Pro firemní klientelu instaluje fotovoltaiku na střechy skladů, výrobních hal či pozemky. V rámci EU pak realizuje fotovoltaické parky. Za dobu své existence úspěšně realizovala více než 8 000 tisíc projektů v rezidenčním i komerčním sektoru. Rok 2022 byl pro skupinu SolidSun rekordní – úspěšně nainstalovala více než 3 000 instalací fotovoltaických elektráren. Více na www.solidsun.cz.