Aktuálně: Solární expert BayWa r.e. letos slaví 30-leté výročí působení ve fotovoltaické branži

Přední světový hráč v distribuci fotovoltaických komponentů a solárních EPC projektů, německá společnost BayWa r.e. Solar Energy Systems (dále jen BayWa r.e.) na počátku letošního roku oslavila 30. výročí založení společnosti.

Zdroj: EUPD

 

Elektřina a Slunce jako smysluplná kombinace

Od roku 1992 je BayWa r.e. významným hráčem na trhu s fotovoltaikou jak v Evropě, tak po celém světě. Společnost celosvětově nainstalovala 4 GW obnovitelné energie a spravuje více než 10 GW těchto obnovitelných zdrojů.

„Elektřina a Slunce prostě patří k sobě. Díky fotovoltaice máme k dispozici technologii, která bude v budoucnu schopna dodávat neomezené množství elektřiny. A to je důvod, proč společnost BayWa r.e. se  již více než 30 let spoléhá výhradně na Slunce,“ uvádí firma ke svému letošnímu jubileu.

„Fotovoltaické elektrárny vnímáme jako systém. To znamená, že spojujeme lidi a technologie, přičemž kombinujeme odborné znalosti s našimi vysokými standardy kvality. Vůči našim zákazníkům i dodavatelům uplatňujeme jasnou koncepci, proto jsme v současnosti jedním z předních dodavatelů fotovoltaických komponentů a řešení v Německu,“ říká Alexander Schütt, jednatel společnosti BayWa r.e. Solar Energy Systems GmbH

Vynikající kvalita a špičkové služby

„Naši zákazníci vědí, že vždy poskytujeme nejlepší služby a řešení. To se nám potvrdilo i v roce 2021, kdy nás renomovaná agentura pro výzkum trhu EuPD Research zařadila mezi nejlepší velkoobchody v Německu. Pečeť kvality „TOP dodavatel fotovoltaických systémů“ opět dokazuje, že jsme získali nejvyšší hodnocení od předních montážních firem,“ dodává Schütt.

Vysoká kvalita a dobré služby jsou velmi důležité, proto si společnost BayWa r.e nechala u nezávislého institutu TÜV Süd certifikovat systém řízení kvality podle normy ISO 9001.

„Věříme, že důraz na kvalitu se našim zákazníkům vyplatí,“ zdůrazňuje Schütt.

Spolehlivá logistika a partnerská spolupráce

Nejen vysoká kvalita, ale také spolehlivá logistika a špičkový servis pro zákazníky je prioritou ve společnosti BayWa r.e.. Základem je pro firmu včasné dodání a široký sortiment zboží skladem.

V současnosti společnost BayWa r.e.  jen v Německu disponuje více než 25 000 metrů čtverečními skladovacích prostor.

„Abychom mohli bezpečně a včas dodat všechny položky ze sortimentu, snažíme se zajistit, aby bylo zboží snadno dostupné z našeho skladu. Rychlé vyřízení objednávek, spolehliví speditéři a individuální logistické služby jsou naším standardem,“ upřesňuje Schütt.

Pro společnost je prioritou partnerská spolupráce se zákazníky i dodavateli. „Stejně jako spolehlivost a nejvyšší kvalita je pro nás spolupráce s partnery nejvyšší prioritou. Za tím si stojíme již více než 30 let,“ uzavírá Schütt.

Vstup na český trh

V roce 2021 společnost BayWa r.e.  vstoupila na český trh, kde provedla akvizici společnosti Solid Power Distribution.

„Akvizice naší společnosti ze strany BayWa r.e. nás podpořila v dalším růstu a otevřela nám nové možnosti. V současné době procházíme integrací na různých úrovních a také harmonizací s BayWa r.e. infrastrukturou, od systémů ERP po jednotnou prezentaci společnosti,“ říká Jakub Fischer, jednatel společnosti BayWa r.e. Solar Systems s.r.o., jež je nástupcem společnosti Solid Power Distribution s.r.o..

„Naší strategií pro český trh je nadále poskytovat prvotřídní služby zákazníkům, dále zlepšovat skladové zásoby a obohacovat naše portfolio,“ uzavírá Jakub Fischer.