6 důvodů, proč vsadit na kvalitní panely AEG Solar pro střešní elektrárny?

Moderní fotovoltaický panel pro střešní fotovoltaické elektrárny (FVE) by měl být nejen výkonný, ale také vkusný. Právě na tuto kombinaci výhod sází společnost AEG Solar, přední evropský výrobce fotovoltaických panelů. Jaké další výhody nabízí renomovaná značka AEG pro solární investory?

Zdroj: SOLSOL s.r.o.

Zdroj: SOLSOL s.r.o.

1. Vysoká kvalita

Solární panely AEG jsou konstruovány tak, aby dodávaly čistou energii po celou dobu životnosti FVE. Proto při výběru komponentů a výrobě AEG uplatňuje politiku nejvyšší kvality a přísných testů.

Panely AEG je od vzniku „pod velmi striktním drobnohledem“ z pohledu standardů kvality. Kontrola začíná důkladnou vizuální inspekcí kvality fotovoltaických článků, kde se uplatňuje striktní tzv. 7stupňová klasifikace. Kontrola poté pokračuje použitím stroje ke kontrole, který prověřuje rozložení pro konzistentní vyrovnání článků a pásků v celé produkci.

2. Nadstandardní záruky

Díky vysoké kvalitě společnost AEG poskytuje na každý solární panel nadstandardní produktovou záruku ve výši 15 let s možností navýšení až na 20-25 let pro komerční projekty. Je to mnohem více, než je běžný průměr v branži, který osciluje okolo 10-12 let.

Pokud se jedná o výkon panelů, pak AEG nabízí lineární výkonovou 25-letou záruku v hodnotě 84,7 %. Fotovoltaické panely a výrobní zařízení AEG jsou v souladu s nejnovějšími standarty, které zajišťují bezpečnost a spolehlivost. Výrobní zařízení jsou certifikována podle ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001.

 

3. Krásný vzhled

Pečlivý výběr použitých komponentů pro výrobu poskytuje fotovoltaickým panelům AEG nejen vysokou kvalitu, ale také i elegantní a vkusný vzhled, který přidává na estetické hodnotě jakékoli solární instalaci.

Většina investorů do střešních FVE v současnosti preferuje celočerné designové panely, které AEG standardně vyrábí. Panely AEG dosahují velmi vysokého výkonu 330/360-365/430 Wp, což jistě také potěší každého investora.

4. Špičková technologie

Díky nejmodernějším výrobním linkám AEG  nabízí široké portfolio produktů pro domácí, komerční nebo velkokapacitní elektrárny.

Všechny panely AEG využívají nejvyspělejší technologii „mono-PERC Half-Cut“ nebo-li česky „půlených článků typu monokrystalických PERC“. Od roku 2018 jsou monokrystalické články na bázi PERC dominantní technologií v současné fotovoltaice. Díky své konstrukci půlené články omezují ztráty způsobené zastíněním a tímto maximalizují výkon panelů.

Jednou z předností panelů vybavených PERC články je kromě vysokého výkonu také eliminace výskytů tzv. HotSpotů (nebo-li horkých míst na povrchu panelů, které snižují jejich výkonost). Celkově vzato, produktové charakteristiky PERC článků umožňují minimalizovat degradaci panelů na výrazně vyšší úroveň, než je standardem ve fotovoltaickém průmyslu.

5. Technologie 9 sběrnic

Další předností panelů AEG je technologie 9-multibusbarových sběrnic (MBB) na zadní straně článků.

Díky MBB technologii, která zahrnuje více přípojnic, se snižují ztráty vnitřního odporu uvnitř solárního modulu na minimum, což vede k lepšímu výkonu při slabém osvětlení.

Předností MBB je také zvýšená mechanická odolnost panelů a rovněž vyšší absorbce slunečního záření (menší vliv zastínění).  Pro investora to znamená vyšší výtěžnost, tj. maximalizaci výroby solární energie a také menší ztráty.

6. Společnost se silným finančním zázemím

Společnost AEG  patří do skupiny mateřské společnosti Electrolux Group. Skupina Electrolux Group působí v současnosti na 80 trzích světa a zaměstnává více než 54 000 zaměstnanců. V roce 2018 skupina dosáhla tržeb ve výši téměř 300 miliard korun.

Vzhledem k probíhající konsolidaci sektoru výrobců fotovoltaických panelů ve světě reálně hrozí v blízké době ukončení řady malých výrobců panelů (tzv. Tier-3 kategorie). V této souvislosti je proto vysoce pravděpodobné, že společnost AEG jako součást skupiny Electrolux Group bude na trhu přítomna i za 20 čí více let, což zdaleka nemusí platit pro jiné výrobce panelů.

Kde lze panel koupit a získat další informace?

Distributorem panelů AEG pro Českou a Slovenskou republiku je společnost SOLSOL s.r.o., která vlastní 4 distribuční sklady.

Další informace naleznete v produktových listech ke stažení na těchto odkazech:

Fotovoltaický panel AEG řady AS-M1203B (M6 články)

Fotovoltaický panel AEG řady AS-M1203B