Tesla uvádí na trh vylepšený akumulátor pro domácnosti Powerwall 3

Americký výrobce elektromobilů a bateriových systémů Tesla minulý týden představil svoji produktovou novinku. Jedná se  o Powerwall 3, novou baterii pro domácnosti. Jaké přednosti nabízí?

Zdroj: Tesla

Vyšší kapacita a škálovatelnost

Popularita bateriových úložišť Tesla Powerwall stále stoupá, zejména to platí o USA, odkud Tesla pochází.

Nyní Tesla přichází s vylepšenou třetí generaci produktu Powerwall 3, který byl minulý týden oficiálně představen na webu výrobce. Oproti druhé verzi má Powerwall 3 větší výkon a vlastní vestavěný solární střídač. Záruční lhůtu u nového Powerwallu nastavila Tesla na deset let.

Powerwall 3 disponuje úložnou kapacitou 13,5 kWh a výkonem až 11,5 kWh. Integrovaný solární střídač je vybaven až šesti vstupy.

Nový Powerwall 3 lze škálovat, tj. propojovat s dalšími jednotkami a dosáhnout tak kapacity až 40,5 kWh. Jediným hendikepem je skutečnost, že Powerwall 3 si nerozumí s jinými bateriovými řešeními, včetně Powerwall 2, a nemůže ani spolupracovat s jinými solárními střídači.

Dostupnost až v roce 2024

Nové bateriové úložiště Powerwall 3 vstupuje na rostoucí trh akumulátorů pro domácnosti, kde je společnost Tesla již dobře zavedená.

Tesla zatím neuvádí prodejní ceny zařízení Powerwall 3. Nový systém akumulace energie Powerwall 3 od Tesly bude v prodeji až  v roce 2024. Zda-li vůbec přijde Powerwall 3 na český trh je v tuto chvíli bohužel nejasné.