Sunova Solar se stal Tier 1 výrobcem panelů dle agentury BNEF 

Sunova Solar, přední výrobce fotovoltaických panelů,  byl nově zařazen na seznam prestižních Tier 1 výrobců podle agentury  Bloomberg New Energy Finance (BNEF) s platností od 3. kvartálu 2023. Ve svém ratingu BNEF ohodnotil Sunova Solar na základě osmi realizovaných projektů, které splnily kritérium, že jsou větší než 1,5 MW a jsou financovány nejméně šesti různými bankami bez regresu.

Zdroj: Sunova Solar

Prestižní ocenění

Ocenění Tier-1 je v branži uznáváno jako velmi prestižní pro výrobce panelů. BNEF toto hodnocení aktualizuje každý kvartál a v současnosti do něj patří cca 40 největších světových výrobců.

„Stát se Tier-1 výrobcem panelů je pro společnost Sunova Solar významným milníkem. Zařazení na seznam Tier 1 nás podpoří v dalším rozvoji a současně nám otevře k účasti na největších projektech,“ řekl William Sheng, CEO společnosti Sunova Solar.

Sunova Solar disponuje v současnosti výrobní kapacitou panelů ve výši 4,2 GW ročně. Další nové výrobní kapacity ve výši 6 GW jsou ve výstavbě. „Jako nově oceněný Tier-1 výrobce paneů se již připravujeme na rostoucí poptávku,“ dodává Mike Song, předseda představenstva společnosti Sunova Solar.

Nové investice

Sunova Solar investuje do dalšího rozvoje a výroby solárních článků a panelů. Fima proto hodlá integrovat výrobní procesy kolem dodavatelského řetězce solárních technologií, což jí umožňuje snižovat náklady a zároveň zvyšovat efektivitu.

V současnosti Sunova Solar také investuje do nové továrny na výrobu křemíkových destiček (waferů) s výrobní kapacitou 20 GW, která se nyní dokončuje.

„To nám velmi pomůže kontrolovat kvalitu a optimalizovat náklady na výrobu solárních článků, které si vyrábíme. Současno nám to umožňuje přímou kontrolu celého dodavatelského řetězce včetně přímého nákupu polykřemíkového materiálu,“ dodává Song.

Výhody pro investory

Zařazení společnosti Sunova Solar na seznam Tier- 1 výrobců panelů podle agentury BNEF usnadní investorům také  financování jejich projektů všech velikostí. Právě zařazení na seznam Tier-1 je dalším potvrzením financovatelnosti produktů společnosti Sunova Solar.

Podle aktuální zprávy PV Tech Module o financovatelnosti je Sunova Solar hodnocena na úrovni CC+, což zdůrazňuje její důkladné finanční řízení.

„Zařazení do kategorie Tier-1 dle agentury BNEF nám pomůže v tomto žebříčku  dále posunout, protože tento rating je silně spojen s dodávkami pro  obří (tzv. utilitní) projekty. Spolu s naším trvalým zaměřením na cenově dostupné panely s vysokou účinností a kvalitou to posilují důvěru v naši společnost a její produkty ze strany EPC, developerů, investorů i finančních institucí,“ uzavírá Song.