Sungrow získala prestižní ocenění ees AWARD 2023 za unikátní bateriový systém chlazený kapalinou

Společnost Sungrow, přední světový výrobce fotovoltaických střídačů a bateriových systémů akumulace energie, získala prestižní ocenění ees AWARD 2023 pro svůj produkt PowerStack. Jedná se o kapalinou chlazený systém akumulace energie, který je určen speciálně pro komerční a průmyslový trh. Toto prestižní ocenění potvrzuje vysokou kvalitu produktů a inovací v oblasti akumulace energie ze strany společnosti Sungrow.

Zdroj: Sungrow

Prestižní ocenění

Prestižní ocenění ees AWARD uděluje pořadatel mezinárodní výstavy zaměřené na  baterie a systémy skladování energie – ees (electrical energy storage), které letos proběhla v červnu v Mnichově v rámci skupiny veletrhu Intersolar/The Smarter E Europe. Ocenění  ees AWARD se uděluje produktům nebo společnostem, které vyvíjejí inovativní řešení v oblasti bateriových technologií či skladování energie – od komponent až po konkrétní aplikace a obchodní modely.

Letos ocenění ees AWARD získala společnost Sungrow za svůj produkt PowerStack, který nabízí vysokou flexibilitu, špičkové bezpečnostní prvky a maximální návratnost investic pro zákazníky.

Hlavní přednosti

Kapacita lithiových baterií PowerStack se pohybuje od 527 kWh do 1146 kWh a je k dispozici pro dvouhodinové až čtyřhodinové aplikace. Řešení PowerStack zahrnuje lithium-iontové baterie, systém konverze energie (PCS), systém řízení energie (EMS) a protipožární systém (FSS). Systém je navržen pro bezproblémovou integraci od přepravy přes instalaci až po provoz a údržbu (O&M).

Oproti tradičním bateriovým produktům, jenž jsou chlazené vzduchem, je PowerStack vybaven účinnou technologií kapalinového chlazení. Ta přináší výhody nízkého teplotního rozdílu a dlouhé životnosti baterie.

Stejně jako všechny produkty společnosti Sungrow rovněž bateriový systém PowerStack dodržuje přísné bezpečnostní postupy a přísné normy. Vyznačuje se komplexním bezpečnostním designem na všech úrovních, včetně článků, elektrické části a konstrukce systému.

Kromě toho technologie monitorování bateriových článků s podporou umělé inteligence provádí vysoce přesné online výpočty stavu článků a poskytuje včasná varování, aby se zabránilo úniku tepla. Čtyři vrstvy nadproudové ochrany a ochrany proti elektrickému oblouku zmírňují možná elektrická rizika, zatímco patentované trubicové konektory, konstrukce modulu s krytím IP65, jednosměrný odvzdušňovací ventil a sběrače kapek zajišťují úplnou bezpečnost systému.

Posílení bezpečnosti sítě

Zvýšený rozvoj interminentních obnovitelných zdrojů energie s sebou nese potenciální rizika, jako je nestabilita distribuční sítě a její provozní problémy. Systémy skladování energie, jako je PowerStack, však přispívají k vyšší úrovně bezpečnosti sítě a zároveň ke zvyšování objemu vyráběné obnovitelné energie.

Bateriový systém PowerStack také nabízí životaschopné řešení pro záložní napájení při výpadcích elektřiny ze sítě, které mohou být způsobené extrémním počasím nebo nerovnováhou mezi nabídkou a poptávkou elektřiny v distribuční síti.

„Trh s ukládáním energie pro domácnosti a spotřebitele bude v Evropě prudce růst. Kapalinou chlazený bateriový systém PowerStack společnosti Sungrow překračuje požadavky na flexibilitu, vysoký výkon a bezpečnost oproti tradičním řešením. Proto je ideálním řešením pro komunitní projekty nebo firmy,“ řekl Andrey Yang, obchodní ředitel společnosti Sungrow Europe pro řešení v oblasti akumulace energie.