Společnost SOFAR je předním světovým výrobcem řešení pro fotovoltaiku a skladování energie

Jsme společnost NOBILITY, která se pohybuje již více jak 16 let na trhu s fotovoltaikou. Za tu dobu jsme načerpali spoustu zkušeností a dovedností, které předáváme dál naším zákazníku a partnerům. Zabýváme se jak výstavbou FVE, tak i distribucí pro B2B partnery. Jsme například autorizovaný distributor střídačů a baterií SOFAR, které bychom Vám rádi blíže představili.

Komplexní produktové portfolio

Společnost SOFAR je předním světovým výrobcem řešení pro fotovoltaiku a skladování energie.

Společnost SOFAR (dříve SOFAR SOLAR) se specializuje na výrobu a prodej široké škály fotovoltaických střídačů a baterií. Díky pevnému a dlouhodobému postavení mezi TOP 5 výrobci hybridních střídačů celosvětově je SOFAR jedním z předních poskytovatelů řešení pro fotovoltaiku a ukládání energie a je široce uznáván jako spolehlivý, efektivní a profesionální partner.

Společnost SOFAR je certifikovaná podle ISO 9001 a ISO 14001. Zaměřuje se na výzkum, vývoj a inovace, operuje ve více než 80 zemích světa.

Komplexní portfolio SOFAR zahrnuje síťové střídače s rozsahem výkonu od 1 kW do 350 kW, hybridní asymetrické střídače s rozsahem od 3 kW do 20 kW, bateriové úložné systémy, řešení chytrého ukládání energie pro rezidentní, komerční sektor a průmyslové použití.

3- Fázové Hybridní asymetrické střídače HYD 5KTL – HYD 20 KTL

Třífázové hybridní střídače řady HYD 5~20KTL-3PH jsou široce používány pro rezidentní sektor a pro menší komerční či průmyslové instalace s akumulací přebytků do baterie. Maximální účinnost může dosáhnout 97,7 %.

Střídače mají dvoukanálové sledování MPPT umožňující flexibilní konfiguraci. Při výpadku veřejné sítě poskytuje 3fázové nouzové napájení, funkce UPS pro zajištění stabilního provozu kritické zátěže. Maximální nabíjecí a vybíjecí proud může dosáhnout 2 * 25 A. Podporují různé provozní režimy, pro maximální využití a optimalizaci celého systému.

Hlavní výhody:

 • Výkonný 3fázový Back-up výstup
 • Výborná asymetrie
 • HYD 10 a výše májí aktivní chlazení
 • Součást balení HYD střídačů je elektroměr, trafa a komunikační Wifi modul
 • Ostrovní a paralelní provoz
 • Naddimenzované DC vstupy.

Ukládání energie, inteligentní baterie SOFAR BTS 5K (5,12kWh)

Lithiová vysokonapěťová baterie pro ukládání energie BTS E5-20-DS5 HV je vhodná pro skladování energie v domácnostech a pro menší komerční či průmyslové instalace. Díky jednoduché modulární konstrukci lze dosáhnout rozšíření kapacity baterie od 5-40 kWh. Integrovaná PCU řeší problém rozdílné kapacity článků.

Dostupná energie baterie se zvýšila o 6 %. Modulární design podporuje kombinované použití starých a nových baterií, což usnadňuje instalaci a provoz.

Díky použití lithium-železo fosfátových bateriových článků a dvojité fyzické a elektrické izolaci na straně baterie je systém bezpečnější a spolehlivější. Ve spojení s měniči řady SOFAR HYD 5~20KTL-3PH poskytuje spolehlivý a stabilní výkon.

Hlavní výhody:

 • Inteligentní systém skladování, každý blok má svou „BMS“, řízení pomocí distribuční jednotky BDU
 • Paralelní zapojení, lze libovolně přidávat/odebírat články
 • LiFePO4 technologie s vysokou životností
 • Díky paralelním zapojení odpadá problém s balancováním článků
 • Jednoduché zapojení a konfigurace jedním tlačítkem
 • Možnost vzdálené aktualizace firmwaru baterie BTS i BDU

Možné konfigurace bateriového úložiště SOFAR BTS 5k (5-40 kWh)

 

Nabídka hybridních sestav

 

Nabídka síťových střídačů

 

 

Naše společnost NOBILITY s.r.o. se specializuje na  produkty společnosti SOFAR a nabízíme kompletní služby a řešení. Pořádáme pravidelné školení, máme technickou asistencí jak na telefonu, tak i v terénu. Nově také připravujeme autorizované servisní oddělení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

NOBILITY s.r.o.                                            

Tomáš Vlachynský – obchodní manažer

+420 724 389 674

vlachynsky@nobility.cz                                  

 

Bc. Erik Huťka – obchodní manažer

+420 736 144 845

hutka@nobility.cz