Společnost Fronius získala zlato v hodnocení EcoVadis

Přední evropský výrobce fotovoltaických střídačů získal letos poprvé zlatou medaili na poli udržitelnosti od společnosti EcoVadis. Společnost EcoVadis provádí hodnocení udržitelnosti a je jednou z nejznámějších a nejrenomovanějších agentur na světě.

Zdroj: Fronius

Prestižní ocenění

V letošním hodnocení byla společnost Fronius poprvé oceněna zlatou medailí a patří tak mezi pět procent nejudržitelnějších firem.

Mezinárodní ratingová agentura EcoVadis dosud hodnotila 100 000 společností ve více než 175 zemích a z více než 200 průmyslových odvětví. Každoročně jsou podrobně zkoumány čtyři tematické oblasti: životní prostředí, pracovní a lidská práva, etika a udržitelné zadávání veřejných zakázek.

Rodinná společnost Fronius se oproti předchozímu roku opět zlepšila a letos poprvé získala zlato. To řadí Fronius mezi 5 procent nejudržitelnějších společností v oboru.

Ve výrobním závodě v Českém Krumlově došlo ke změně řízení technického vybavení budovy, k využívání odpadního tepla pro předehřev teplé vody a v neposlední řadě byla provedena instalace zbrusu nové fotovoltaické elektrárny na střešním plášti budov.

Tato opatření povedou ke snížení spotřeby tepelné energie pro vytápění i chlazení výrobních a kancelářských prostor, a také ke snížení spotřeby primární elektrické energie. Na pobočkách v Praze, Jihlavě, Olomouci a ve výrobním závodě v Českém Krumlově byly instalovány elektro – nabíjecí stanice, což umožňuje vyšší využití služebních elektromobilů.

„Oddělení Facility Services se v roce 2023 podařilo mnoho dílčích projektů, kde většina z nich vede k podpoře udržitelnosti. Budoucnost naší společnosti je pro nás důležitá, a tak na aktivity směřující k ochraně životního prostředí a celkové ekologické vstřícnosti klademe velký důraz,“ říká Head of Corporate Services Egon Hampl.

O společnosti Fronius

Společnost Fronius byla založena v roce 1945 jako regionální firma jednoho muže a nyní jsme globálním hráčem, což dokazuje našich 37 mezinárodních dceřiných společností a síť prodejních partnerů ve více než 60 zemích. V současnosti má firma více než 8 000 zaměstnankyň a zaměstnanců po celém světě.

Přesto jsme v jádru stále rodinnou firmou z Rakouska, která působí v oblasti fotovoltaiky, svařování a technologie nabíjení akumulátorů. Vždy jsme vyvíjeli výrobky a řešení pro kvalitní budoucnost a nabízeli našim zákazníkům komplexní balíček: od předběžného plánování a poradenství přes průběžný monitoring až po opravárenský servis dokonale odpovídající potřebám. Jsme inovativní. Jsme zvědaví. Jsme Fronius.

Obchodní jednotka Solar Energy společnosti Fronius, založená v roce 1992, vyvíjí inovativní řešení pod heslem „Energize your life.“, pomocí kterých lze vyrábět, skladovat, distribuovat a spotřebovávat solární energii hospodárně a inteligentně. Obchodní jednotka Solar Energy společnosti Fronius je průkopníkem budoucnosti umožňující hodnotný život, v níž energie z obnovitelných zdrojů stoprocentně pokrývá celosvětovou spotřebu.

Po celém světě je obchodní jednotka Solar Energy společnosti Fronius zastoupena 26 pobočkami a u svých dosud nainstalovaných střídačů se může chlubit celkovým výkonem více než 29 GW. Distribuce probíhá prostřednictvím globální kompetenční sítě montážních, servisních a prodejních partnerů.