Společnost Fronius získala prestižní ocenění v USA pro střídače Primo GEN24 Plus a Symo Advanced

Nový hybridní střídač Primo GEN24 Plus přesvědčil odbornou porotu v renomované německé soutěži Plus X Award a ve čtyřech kategoriích byl oceněn jako výrobek roku. První místo tento systém získal v následujících kategoriích: vysoká kvalita, uživatelský komfort, funkčnost a ekologie. 

Fronius


Prestižní ocenění

Díky různým variantám nouzového napájení zaměřeným na konkrétní potřeby a snadné manipulaci tento přístroj představuje základ ideálního fotovoltaického (FV) řešení, které je zárukou naprosté spokojenosti. Další vyznamenání získala společnost Fronius v USA, kde společnost PV Evolutions Lab zařadila střídač Symo Advanced mezi výrobky s označením „Top Performer 2019“.

„Cena Plus X Award je vedle cen RedDot a IF Design Award jedním z nejznámějších mezinárodních ocenění za design a inovaci a vyznamenává výrobce za špičkovou kvalitu jejich výrobků,“ informuje Martin Hackl, Global Director Solar Energy ve společnosti Fronius International GmbH. „To, že náš hybridní střídač Primo GEN24 Plus dokázal přesvědčit jako výrobek roku, dokládá, že brzy začneme nabízet další špičkový výrobek.“ 

Primo GEN24 Plus je řešení typu „vše v jednom“ s integrovanou funkcí energetického managementu a integrovaným nouzovým napájením základny. Od roku 2020 bude k dostání v jednofázové verzi (Primo GEN24 Plus) a ve třífázové verzi (Symo GEN24 Plus) a bude použitelný po celém světě. Má všechny výhody řady SnapINverter a nabízí i další, např. nejrychlejší uvedení do provozu prostřednictvím aplikace a nejrychlejší servis na trhu. 

Střídač Primo GEN24 Plus přesvědčil ve čtyřech ze sedmi kategorií ceny Plus X Award: vysoká kvalita, uživatelský komfort, funkčnost a ekologie. Porota složená z odborných redaktorů, designérů a odborníků v oboru jej zvolila výrobkem roku. „V podobě střídače GEN24 Plus nabízíme instalátorům i koncovým zákazníkům kompletní energeticko-ekologický systém. Tento systém jim umožní utvářet a s předstihem prosazovat energetickou transformaci podle jejich individuálních potřeb, a přitom být hospodární a ziskoví,“ vysvětluje Martin Hackl.

Snadná instalace a vysoká kvalita zpracování

„Díky vysoce kvalitnímu zpracování dílů, testům odolnosti a zkušenostem je společnost Fronius kvalitativní jedničkou. To platí také u střídačů Primo GEN24 Plus,“ zaznělo při udělování ceny. Dalšími klady jsou podle poroty jednoduchá instalace, snadné uvedení do provozu a servisování, SuperFlex Design, kontrola a monitoring systému prostřednictvím mobilních koncových zařízení a také možnost připojit několik střídačů současně. „Tento úspěch vyplývá z dobré spolupráce s našimi instalátory. Naši partneři nám pravidelně poskytují cennou zpětnou vazbu, která ovlivňuje vývoj našich výrobků,“ informuje Martin Hackl.

Společnost Fronius získala cenu nejen v Evropě, ale také za oceánem: PV Evolutions Lab (PVEL), přední světová nezávislá zkušební laboratoř pro FV průmysl v kalifornském Berkeley, zařadila fotovoltaický střídač Symo Advanced mezi výrobky „Top Performer 2019“, a to hned ve třech kategoriích. Zvlášť dobře střídač dopadl při provozu ve vysokých teplotách, při hodnocení reakční doby a při zjišťování oblouku. Střídač Symo Advanced už je v USA k dostání.