Sigenergy a Frankensolar uzavřely strategickou alianci pro český fotovoltaický trh

Společnost Sigenergy, přední inovátor v oblasti moderní energetiky, oznámil uzavření partnerství se společností Frankensolar Eastern Europe s.r.o., která je členem skupiny KENO a patří k předním českým distributorům vysoce kvalitních fotovoltaických komponentů. Podle sdělení obou společnosti nová aliance představuje významný milník v rozvoji udržitelných energetických řešení v regionu.

Zdroj: Sigenergy

Sázka na umělou inteligenci

„Jsme nadšeni, že můžeme spojit své síly se společností Frankensolar, abychom urychlili přechod k zelenější a udržitelnější budoucnosti České republiky,“ uvedl Radu Roman, generální ředitel společnosti Sigenergy pro východní Evropu.

V současnosti dochází k značnému posunu v branži, kdy se přechází od fotovoltaických střídačů k akumulaci energie, kde společnost Sigenergy jako technologický inovátor plně využívá umělou inteligenci.

Premiéra na veletrhu v Praze

„Ve spolupráci s partnery předpokládáme, že změníme podobu odvětví tím, že představíme ultrabezpečný, vysoce integrovaný systém skladování energie širšímu okruhu domácností a podniků,“ dodal Radu Roman.

Spolupráce mezi oběma partnery byla oficiálně uzavřena minulý týden v Praze na letošním veletrhu Střechy Praha, kde společnost Sigenergy představila své inovativní produkty a diskutovala s místními odborníky o budoucnosti solární energie v České republice.

„Vzhledem k tomu, že poptávka po čistých energetických řešeních neustále roste, naše spolupráce se společností Sigenergy staví Frankensolar do pozice průkopníka v dodávání nejinovativnějších a nejspolehlivějších solárních řešení na český trh,“ řekl Jiří Zábřeský, generální ředitel společnosti Frankensolar.

„Vždy hledáme nejmodernější produkty a Sigenergy vyplňuje důležitou mezeru. Velmi se těšíme na spolupráci a zpětnou vazbu od českých instalatérů,“ uzavřel Zábřeský.