S-Power Energies slaví 10 000 instalací na českém fotovoltaickém trhu

Trh střešních fotovoltaik prochází turbulentními změnami. Po dvouletém období extrémního zájmu přišlo ochlazení a letos se trh přirozeně čistí. Zatímco některé instalační firmy neustály změnu spotřebitelského chování a krachují, společnost S-Power Energies v červnu dokončila svou 10tisícou elektrárnu.

Zdroj: S-Power

Více než 64 MWp instalovaných solárů 

Firma tak celkově za dobu své historie instalovala na české rodinné domy 64,2 MWp. Znovu tím potvrzuje svou pozici jednoho z nejsilnějších a nejstabilnějších hráčů na trhu.

„Zájem ze strany domácnostní za první půlrok je oproti předchozímu roku asi třetinový. To ale znamená, že se trh ve své podstatě vrátil do normálu. Předchozí boom byl nezdravý a neudržitelný. Komplikoval dodávky materiálu i samotné montáže. Současný pokles navíc obratově není tak výrazný, protože lidé si nyní kupují větší sestavy,“ komentuje aktuální situaci jednatel S-Power Energies Jaroslav Šuvarský.

Podle něj se navíc na trhu otevírá řada nových příležitostí. „Legislativní změny otevřely dveře fotovoltaikám pro bytové domy a hodně zajímavý segment představují malé dotované fotovoltaiky pro seniory,“ doplňuje Šuvarský.

Kompletně dotované fotovoltaiky pro důchodce

Čerstvou novinkou v portfoliu S-Power Energies je sestava S-Power MINI Light, která je 100% dotovaná programem NZÚ Light. Jde o malou, třípanelovou fotovoltaiku bez baterie, která slouží výhradně k ohřevu vody a je navržená tak, aby seniorům snížila výdaje na energie. Dotace na tuto sestavu se navíc vyplácí už před instalací.

„To znamená, že zákazníci, kteří splňují podmínky NZÚ Light, neplatí žádnou zálohu předem a neplatí nic ani za práci nebo dopravu. Vše pokrývá dotace. Navíc jim pomůžeme s veškerou administrativou, takže není třeba se bát, že by to někdo nezvládl,“ vysvětluje Jaroslav Šuvarský. Speciální výhodou je pak velmi rychlá instalace.

Seniorům, kteří by rádi využili fotovoltaiku nejen k ohřevu vody, nabízí firma také velmi výhodnou sestavu S-Power MINI. Oproti předchozí sestavě má dvojnásobný instalovaný výkon (celkem 6 panelů vyrobí až 2 800 kWh) a díky střídači je možné eleketřinu ze slunce využít i k napájení spotřebičů v domácnosti.

V tomto případě dotace NZÚ Light pokrývá víc než 70 % ceny. Klienti tak za elektrárnu v hodnotě 125 000 Kč zaplatí pouhých 35 000 Kč, a to až po dokončení instalace.

Nový hit: Solární elektrárny na bytovky a paneláky

Další novinkou jsou fotovoltaiky pro bytové domy, jejichž instalace nyní výrazně usnadňuje nedávná změna legislativy. Ta oproti dřívějšku umožňuje jednoduché sdílení vyrobené energie mezi jednotlivé byty, aniž by se musela slučovat odběrná místa.

 Bytová družstva i společenství vlastníků jednotek navíc můžou na výstavbu fotovoltaik čerpat štědré dotace z programu Nová zelená úsporám.

„Díky jednoduchému sdílení se obyvatelům bytovek i paneláků otevřela atraktivní možnost jak ušetřit. Zájem je opravdu velký. U fotovoltaik do 50 kWp navíc dotace pokrývá až polovinu ceny, takže návratnost je velmi zajímavá,“ komentuje jednatel S-Power Energies.

Boj proti solárním šmejdům

S-Power Energies, mimo jiné, přispívá i k napravení reputace fotovoltaik poté, co některé neseriózní firmy loni vybraly od klientů zálohy a nedostály svým závazkům. Společnost od letošního jara nabízí pomocnou ruku domácnostem, které se staly oběťmi takových firem.

„Pokud někdo podepsal smlouvu, zaplatil zálohu, ale slíbené fotovoltaiky se nedočkal, nabízíme mu možnost koupit si některou z našich sestav pouze za polovinu ceny, přičemž částka se platí až po dokončení instalace,“ upřesňuje Šuvarský.

„Druhou půlku pokryje dotace, kterou vyřešíme my. Nadto těmto klientům dáváme ještě 10 % slevu, takže ve výsledku zaplatí méně než polovinu ceníkové ceny a nikomu neposílají peníze předem. V mezičase můžou řešit svůj spor s původní firmou, kde obvykle mají právo na vrácení složené zálohy,“ shrnuje Šuvarský.