První ročník konference o bateriových technologiích Energy Manifest proběhne již za měsíc v Bratislavě

V Bratislavě se setkají přední odborníci ze všech oborů, které se věnují bateriím. Budou diskutovat o přístupu k surovinám, podpoře evropské výroby baterií, posilování výzkumu a inovací v EU v tomto odvětví a podpoře výroby baterií s co nejmenší environmentální stopou.

SBaA


Globální trh bateriových technologií a řešení pro ukládání energie roste v průměru o více než 20 % každý rok a v EU může dosáhnout objemu250 miliard EUR. Tento dynamický vývoj je připisovaný hlavně poptávce po elektromobilitě, která vzniká díky snaze snižovat emise CO2. Evropské automobilky postupně představují výrobní programy zaměřené na elektromobilitu a instituce EU stimulují rozvoj výrobních kapacit v Evropě tak, aby se snížila závislost výrobců na výrobcích baterií z Asie.

O těchto a dalších tématech budou evropští odborníci diskutovat na konferenci Energy Manifest, která se bude konat 5. listopadu 2019 v Bratislavě.


Střední Evropa nezůstává při rozvoji trhu baterií stranou. Vznikají zajímavá partnerství a spojení v rámci trhů. Na Slovensku vznikl akcelerátor InoBat, který ve spolupráci se společností Matador plánuje vybudovat první výrobní linku pro baterie a elektromobily na Slovensku už v roce 2020.

„V rámci projektu InoBat Auto plánujeme vybudovat vertikálně integrovaný dodavatelský řetězec začínající výzkumem a vývojem a končící výrobou, který má díky využití unikátní technologie společnosti Wildcat Discovery Technologies potenciál spustit revoluci baterií pro elektromobily v celé Evropě. Začátek výstavby výrobní linky je naplánovaný na první pololetí roku 2020 a spuštění výroby očekáváme koncem roku 2021“, řekl Marián Boček, předseda představenstva společnosti InoBat a jeden z přednášejících na konferenci Energy Manifest.

Jak bude vypadat trh po vytvoření plánovaných 25 gigatováren v Evropě? To je jedno z dalších témat konference, kterému se bude věnovat viceprezident Evropské investiční banky, pan Vazil Hudák
.
Konference Energy Manifest přinese další užitečné informace potřebné pro analýzu současného a budoucího trhu baterií a ukládání energie, přehled aktuálních výzkumných, vývojových a výrobních trendů a umožní setkání s lidmi, kteří formují nový evropský trh baterií a ukládání energie.

Zájemci o konferenci naleznou více informací na webu www.energymanifest.com, kde si mohou zakoupit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu. Průběžné informace se budou objevovat i na facebookovém profilu konference: https://www.facebook.com/energymanifest/  nebo LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/26224988/.