Photon Energy uvedl do provozu v Polsku fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 950 kWp

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy oznámila, že jako součást konsorcia vedeného společností RenCraft dodala svému klientovi v Polsku místní vodárenské společnosti Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. novou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 0,95 MWp. Projekt v hodnotě 3,36 milionu PLN (18,49 milionu CZK) byl financován klientem.

Zdroj: Photon Energy

Uvedeno do provozu

Společnost Photon Energy realizovala návrh i výstavbu fotovoltaického systému a bude také během záruční lhůty po dobu 60 měsíců od uvedení do provozu zajišťovat jeho údržbu. Klientem je polská vodohospodářská společnost Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.   zajišťující dodávky vody a čištění odpadních v polském Koszalinu.

Elektrárna se solárními panely s celkovou kapacitou 0,95 MWp již více než měsíc dodává elektřinu pro čističku odpadních vod v Koszalinu, což obci pomáhá zajistit energetickou bezpečnost a snížit náklady na energii.

Projekt v hodnotě 3,36 milionu PLN (18,49 milionu CZK), který je nyní uveden do plného provozu, poskytuje nepřetržitou dodávku čisté elektřiny již více než měsíc, což obci pomáhá snížit rostoucí náklady na energii ze sítě.

„Jsme nadšeni úspěchem tohoto projektu pro komunitu obce Koszalin. Naše decentralizovaná řešení pro spolehlivé dodávky fotovoltaické energie do obcí se již mnohokrát osvědčila. Systém, který jsme vybudovali, zajišťuje nejen udržitelný provoz místní čističky odpadních vod, ale pomáhá také zvýšit energetickou bezpečnost a současně snižovat náklady na energii ze sítě,“ řekl Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy Group.

Prohloubení spolupráce

„Projekt byl náročný vzhledem k vysokým požadavkům zákazníka a realizaci, která proběhla během pandemie COVID-19. Spolu s týmem Photon Energy jsme dodali jedinečné řešení zahrnující neobvyklou orientaci FV panelů na východ a západ, tak i nejmodernější systém připojení do VN sítě až po cloudové prostředí SCADA, zodpovědné za optimalizaci spotřeby generované energie,“ uvedl Przemysław Kowalski, generální ředitel společnosti RenCraft.

Tento projekt představuje čtvrtou spolupráci mezi společnostmi Photon Energy a RenCraft. První zařízení bylo postaveno v roce 2012 pro firmu zabývající se dodávkou vody a čištěním odpadních vod v obci Ruda Śląska. S výkonem 311 kWp  se tou dobou jednalo o největší střešní fotovoltaickou elektrárnu v Polsku.