Photon Energy rozšiřuje své portfolio solárních elektráren v Maďarsku na 39 MWp

Na počátku července letošního roku společnost Photon Energy připojila v Maďarsku k síti další 3 fotovoltaické elektrárny o kapacitě 2,1 MWp. Projekty rozšiřují vlastní portfolio společnosti Photon Energy na 39,2 MWp.

Photon Energy


Navýšení portfolia

Mezinárodní společnost Photon Energy s českými kořeny prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Solutions HU Kft. dokončila v maďarském Nagyecsedu výstavbu a připojila k síti tři fotovoltaické elektrárny s celkovou kapacitou 2,1 MWp. Tím skupina rozšířila vlastní portfolio fotovoltaických elektráren na 39,2 MWp.

Elektrárny o celkové rozloze 4,4 ha jsou připojeny k síti společnosti E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. Očekává se, že ročně vygenerují přibližně 2,5 GWh elektrické energie.

„Připojení tří dalších elektráren v Nagyecsedu k síti je důkazem toho, že náš tým dokáže rychle realizovat projekty. Za necelých 127 dní od akvizice se našemu týmu podařilo připravit realizační projekt, aktualizovat stavební povolení, obstarat veškeré komponenty i postavit a připojit tři elektrárny a zároveň souběžně pracovat na mnoha dalších projektech. Jsem opravdu hrdý na náš tým a mé zvláštní poděkování patří našim vysoce profesionálním subdodavatelům a dodavatelům,“ řekl generální ředitel Photon Energy Georg Hotar.

Strategický cíl se daří plnit

Podle Hotara se firmě daří fotovoltaické projekty v Maďarsku realizovat v souladu s našimi vysokými standardy ve velmi krátkém časovém období. „Maďarský trh má pro nás strategický význam a jsme si jisti, že do konce roku 2020 dosáhneme našeho cíle v zemi postavit 50 MWp pro vlastní portfolio,“ dodal Hotar

Skupina Photon bude vlastnit a provozovat tyto projekty prostřednictvím tří plně vlastněných projektových společností Aligoté Kft, Proma Mátra Kft a Mediátor Ingatlanközvetítö Kft s licencí KÁT, která je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 HUF za kWh (cca 0,1 EUR za kWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 15 075 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech tří elektráren se očekávají ve výši kolem 250 000 EUR.