Photon Energy expanduje v Austrálii. Staví zde velké solární elektrárny na trackerech

Mezinárodní společnosti s českými kořeny  Photon Energy poskytující integrovaná a inovativní řešení pro solární energii po celém světě oznámila, že uvedla v Austrálii do provozu svoje první velké fotovoltaické elektrárny (tzv. utility-scale) o výkonu 14,6 MWp. Tyto elektrárny využívají bifaciální moduly, jenž jsou namontované na jednoosých trackerech.

Zdroj: Photon Energy

Nový milník

Elektrárny se nacházejí ve městě Leeton, v Novém Jižním Walesu a rozšiřují portfolio vlastních elektráren v Austrálii na 14,7 MWp a její celkové portfolio na 89,3 MWp. Elektřina se bude prodávat na národním trhu s elektřinou (National Electricity Market) na obchodní bázi.

„Dnešní den je pro společnost Photon Energy Group dalším milníkem, kdy do našeho portfolia přibylo zprovoznění prvních elektráren v Austrálii, což skupině pomůže při globálním snižování sezónnosti výnosů z výroby elektřiny,“ řekl Michael Gartner, technický ředitel společnosti Photon Energy Group.

„Náš obchodní přístup v Austrálii vede k rozvoji a přidávání aktiv konkurenceschopných v rozvodné síti na našich evropských trzích i jinde ve světě. V této náročné době máme radost, že náš australský tým dosáhl dalšího významného úspěchu, který představuje důležitý krok k implementaci naší strategie růstu,” dodal Gartner.

Sázka na trackery

Obě solární farmy představují první australské fotovoltaické elektrárny ve vlastním portfoliu skupiny, jenž využívají bifaciální (tj. Oboustranné) moduly namontované na jednoosých trackerech. Elektrárny jsou připojené k distribuční síti Essential Energy a očekává se, že ročně vyprodukují přibližně 27,8 GWh čisté energie.

Elektřina se bude prodávat na národním trhu s elektřinou (National Electricity Market) na obchodní bázi, stejně jako LGC certifikáty (Large Generation Certificates) generované elektrárnou. To znamená, že společnost neuzavřela žádné smlouvy o nákupu energie (tzv. PPA/Power Purchase Agreement). Mohou však hrát roli v budoucí strategii řízení příjmů elektráren spolu s dalšími možnostmi zajištění.

Společnost Photon Energy vydevelopovala projekty interně a prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Engineering Australia Pty Ltd. poskytla služby plánování a projektování. Dceřiná společnost skupiny Photon Energy Operations Australia Pty Ltd. bude poskytovat dlouhodobý monitoring a služby provozu a údržby obou elektráren.