Největší evropský odborný veletrh o akumulaci energie a autosalon byl kvůli koronaviru zrušen

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili to v pátek organizátoři. Podobně zareagovali i organizátoři největšího odborného veletrhu v oblasti akumulace energie Energy Storage Europe v Düsseldorfu. Jsou ohroženy další odborné události v branži solární energetiky a akumulace energie?

Zdroj: NIAID-RML

Zdroj: NIAID-RML

Odložení na neurčito

 

O víkendu společnost Messe Düsseldorf AG oznámila vystavovatelům a partnerům, že odkládá letošní sedmý ročník největšího odborného veletrhu v oblasti akumulace energie Energy Storage Europe, který se každoroční koná v Düsseldorfu v polovině března. Ve svém prohlášení organizátor zdůraznil, že tak jedná na doporučení Krizového výboru německé vlády.

 

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí pro všechny dotčené subjekty,“ oznámil Thomas Geisel, primátor města a předseda dozorčí rady společnosti Messe Düsseldorf AG v souvislosti se řířením koronaviru v Německu. „Odložení veletrhu Energy Storage Europe na neurčito je ale nejlepším možným řešením s ohledem na naše zákazníky a partnery kvůli dynamickému vývoji situace.“

 

Zrušení autosalonu v Ženevě

 

Podobně se kvůli šíření koronoviru rozhodli i organizátoři největšího autosalonu v Ženevě, který byl zrušen. Autosalon se měl konat tento týden. Zúčastnit se ho měla mimo jiné i česká automobilka Škoda Auto.

 

Úřady ve Švýcarsku minulý pátek vydaly nařízení, že ve snaze omezit šíření nového typu koronaviru se s okamžitou platností zakazují veřejné i soukromé akce s účastí více než 1000 lidí.

 

Následně pořadatelská společnost Palexpo už o zrušení autosalonu informovala vystavovatele. Autosalon v minulých letech navštěvovalo kolem 600 000 lidí.

 

Nejistý osud dalších odborných akcí

 

Kvůli šíření koronaviru již byla zrušena celá řada výstav a veletrhů. Na konci února se například měl ve španělské Barceloně konat obří mobilní veletrh MWC, organizátoři ze sdružení GSMA jej ale nakonec odpískali.

 

Stejný osud potkal i mezinárodní konferenci o energetice CERAWeek 2020 v USA, kterou měla v polovině března pořádat poradenská společnost IHS Markit. Kvůli hrozbě šíření koronovairu její organizátoři však akci včera zrušili.

 

Vzhledem k prakticky nulové účasti veřejnosti na odborném fotovoltaickém veletrhu a výstavě PV Expo Japan minulý týden kvůli koronoviru bude letos pravděpodobně zrušena řada dalších odborných akcí v průběhu následujících měsíců, nebo v lepším případu budou odloženy na druhou polovinu letošního roku.