Na trh přichází přenosná baterie pro domácnosti

Společnost EcoFlow, která se zabývá přenosnými zdroji energie a obnovitelnou energetikou, uvedla na evropský trh špičkovou přenosnou baterii DELTA Pro pro domácnosti. Jednalo se původně o kampaň na Kickstarteru, která trhala rekordy a ve své době překonala laťku v rámci financování technologických projektů který překonal rekordy a vybral přes 10,6 milionu eur.

Zdroj: EcoFlow

První přenosná domácí baterie

Se základní kapacitou 3,6 kWh a možností rozšíření až na 25 kWh je DELTA Pro první přenosnou domácí baterií v oboru a může rodinám v případě nouze poskytnout záložní energii na několik dní. V září 2021 uvedla společnost EcoFlow na evropský trh modely DELTA Max a DELTA mini, které jsou určeny pro záložní napájení při kratších výpadcích proudu.

„Velmi úspěšná kampaň DELTA Pro na Kickstarteru jednoznačně dokazuje, že spotřebitelé touží po přenosných řešeních pro výrobu a skladování čisté energie,“ říkál Thomas Chan, ředitel výzkumu a vývoje společnosti EcoFlow.

„Spolehlivý přístup k elektřině je pro spotřebitele prioritou, protože rostoucí počet případů extrémního počasí a výpadků elektřiny zdůrazňuje potřebu lepší přípravy a využití udržitelných zdrojů energie. Společnost EcoFlow usiluje o to, aby se spotřebitelé a jejich rodiny cítili připraveni a v bezpečí, a právě tento cíl nás inspiruje k inovacím a poskytování ještě bezpečnějších a spolehlivějších energetických řešení,“ doplňuje Chan.

Spolehlivé řešení pro nouzové napájení

Jádrem řady DELTA společnosti EcoFlow je poskytovat spolehlivé řešení pro napájení, které umožňuje připravit se na katastrofy.

„Společnost EcoFlow je odhodlána převzít větší roli v otázce připravenosti na katastrofy, a to nejen poskytováním odolných technologií, ale také tím, že lidem poskytne správné znalosti a nástroje, aby mohli být vždy klidní,“ řekl Chan.

Tento záměr má u spotřebitelů zjevný ohlas. Když společnost v červenci 2021 spustila crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru, vybrala během prvních 10 minut 1 milion USD (přibližně 0,84 milionu eur).

Na konci dvouměsíční kampaně bylo vybráno přes 12 milionů USD (cca 10,6 milionu eur), čímž byl překonán tehdejší rekord Kickstarteru o více než 4,3 milionu USD (cca 3,8 milionu eur) a projekt se stal v té době nejvíce financovaným technologickým projektem. Dnes je crowdfundingová kampaň Delta PRO stále celkově na šestém místě mezi projekty na Kickstarteru.

Ocenění za inovace

V listopadu časopis TIME zařadil zařízení DELTA Pro mezi 100 nejlepších vynálezů roku 2021, kde ocenil inovace, „které dělají svět lepším, chytřejším a zábavnějším“. Společnost EcoFlow byla oceněna v kategorii Udržitelnost za průkopnický vývoj produktů.

Jako první výrobek svého druhu je EcoFlow DELTA Pro významným krokem směrem k ambiciózní vizi společnosti posílit udržitelnost tím, že poskytne robustní, nízkouhlíkové a obnovitelné energetické řešení pro jednotlivce, domácnosti i průmysl.