Menlo Electric spolupracuje se společností Tongwei Solar

Společnost Menlo Electric, nejrychleji rostoucí distributor solárních komponent v regionu EMEA, s potěšením oznamuje nové strategické partnerství se společností Tongwei Solar. Společnost Tongwei Solar, která patří mezi TOP5 výrobců modulů Tier1 na světě, je jedinou celosvětově uznávanou značkou fotovoltaických produktů z žebříčku Fortune Global 500.

Zleva: Bartosz Majewski, generální ředitel společnosti Menlo Electric, pan Qiu Xin, generální ředitel společnosti Tongwei Module Business., Zdroj: Menlo Electric

Světový lídr v dodávkách solárních článků

Díky své špičkové kapacitě v oblasti polykrystalického křemíku, FV článků a modulů je cílem této spolupráce dodávat vysoce kvalitní solární řešení, která uspokojí poptávku na solárním trhu v regionu EMEA.

Za posledních 41 let dosáhla skupina Tongwei Group stabilního rozvoje. V současné době má značka Tongwei Solar největší podíl na celosvětovém trhu s výrobou a prodejem vysoce čistého polykřemíku a může se pochlubit působivými výrobními kapacitami 350 KT polykřemíku, 100 GW článků a 80 GW modulů. Jako světový lídr v dodávkách solárních článků již šest let po sobě přináší společnost Tongwei Solar na trh obrovské zkušenosti.

S expanzí na Blízký východ a do severní Afriky na začátku roku 2023 vytvořila společnost Menlo Electric pevný základ pro růst své globální přítomnosti. Spolupráce se společností Tongwei Solar znamená odhodlání společnosti překlenout propast mezi špičkovými světovými výrobci na trhu EMEA. 

Bartosz Majewski, generální ředitel společnosti Menlo Electric, uvedl: „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Tongwei Solar a přinášet její výrobky do všech 37 zemí, kde v současné době v regionu EMEA působíme. Naše strategická spolupráce nám umožní přinášet zákazníkům TOP globální značku s komplexním portfoliem vysoce kvalitních fotovoltaických komponentů přizpůsobených jejich specifickým potřebám a podporovat tak prémiová řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie za konkurenceschopné ceny.“

Pan Qiu Xin, generální ředitel společnosti Tongwei Module Business, uvedl: „Jsme potěšeni spoluprací se společností Menlo Electric. Jejich závazek ke spokojenosti zákazníků se dokonale shoduje s našimi hodnotami a těšíme se na úspěšné partnerství, které přispěje k růstu odvětví obnovitelné energie. Jsme také rádi, že obě společnosti mají své programy společenské odpovědnosti firem a budeme spolupracovat i v této oblasti.“

Cílem společností Menlo Electric a Tongwei Solar je přispět ke globální reakci na změnu klimatu, podpořit transformaci zelené energie a dosáhnout uhlíkové neutrality.

Další informace o společnosti Menlo Electric naleznete na adrese https://menloelectric.com/cs

O společnosti Menlo Electric 

Společnost Menlo Electric je nejrychleji rostoucím distributorem solárních komponent v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). Díky silnému závazku k udržitelnosti dodává společnost zákazníkům v celém regionu špičková řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Společnost Menlo Electric působí v 16 logistických centrech, kde poskytuje bezproblémový přístup k vysoce kvalitním solárním komponentům a podporuje rozvoj projektů obnovitelné energie. V roce 2022 společnost dodala více než 600 MW řešení pro obnovitelné zdroje energie do více než 37 zemí.

O společnosti Tongwei Solar

Společnost Tongwei Solar, zapsaná na seznamu Fortune Global 500, je přední světovou značkou v oblasti fotovoltaiky. Podporuje udržitelný rozvoj energetiky po celém světě s výrobními kapacitami 350 KT polykrystalického křemíku, 100 GW v článcích a 80 GW v modulech. Díky inovacím a závazku ke kvalitě je společnost Tongwei Solar trvale světovým lídrem v dodávkách solárních článků.