Memodo představuje nový fotovoltaický eshop

Na konci května byl  oficiálně spuštěn internetový obchod Memodo v českém jazyce. Co tento důležitý krok znamená, vysvětluje v krátkém rozhovoru jeden ze zakladatelů a generální ředitel Memodo Daniel Schmitt.

Zdroj: Memodo

Zdroj: Memodo


Co Vás vedlo k tomu rozvíjet firmu Memodo i v České republice?

 

Memodo bylo založeno v roce 2013. Naším cílem bylo stát se předním evropským odborníkem a obchodníkem v oblasti ukládání energie. V České republice působíme od roku 2018, ale až do teď jsme neměli český internetový obchod. Vzhledem k tomu, že jsme v posledních letech pociťovali neustále rostoucí poptávku po fotovoltaice a zejména po bateriových úložištích, bylo na čase nabídnout naši celou nabídku prostřednictvím internetového obchodu. Mimochodem, s nápadem rozšířit Memodo i do České republiky k nám přišli dva podnikatelé, nyní už přátelé, Jonas Kasal a Lukáš Růžička, kteří sdíleli naše nadšení pro tento obor. Tím pádem rozhodnutí zda vstoupit na tento zajímavý trh v srdci Evropy nebylo těžké.

 

Jaké výhody to přináší pro zákazníky?

 

Instalační firmy v celé České republice a na Slovensku mají nyní přístup k našemu rozsáhlému portfoliu produktů. Od montážních systémů, střídačů a panelů až po komerční úložiště, nabízíme vše pro to, abychom vytvořili správný systém pro každý případ použití. Online objednávka je super snadná a aktuální dostupnost zboží je vždy zobrazena v reálném čase. Samozřejmě existují také rozsáhlé popisy produktů, soubory ke stažení a mnoho dalšího.

 

Proč by si měli instalační firmy zvolit Memodo?

 

To není snadná otázka. V partnerství je důležitá důvěra a na té je třeba pracovat. Mohu jen říci, že více než 2 000 instalačních společností, v Německu, ale také jiných zemích, důvěřuje nám nebo našim kolegům a u firmy Memodo nakupují rádi. Určitě v Evropě neexistuje žádný další prodejce s více zkušenostmi a znalostmi v oblasti bateriových úložišť – letos dodáme instalačním firmám v celé Evropě více než 10 000 kusů. Samozřejmě dbáme na spolehlivou dopravu, udělujeme kredit limity a poskytujeme technickou podporu. Nejdůležitější je pro nás vztah se zákazníkem. Lidé nakupují od lidí – to bereme velmi vážně.

 

Co ještě nabízí Memodo kromě FV produktů?

 

 

V České republice jsme stále celkem na začátku, takže toho přijde ještě mnohem víc. Na webu je však již mnoho webinářů, článků a jakmile skončí korona krize, chtěli bychom udělat Memodo Roadshow v České republice. Na Roadshow se můžete setkat s námi a zároveň poznat nejdůležitější výrobce na trhu. V současné době dodáváme vše z našeho skladu v Mnichově, ale v budoucnu plánujeme také další centrální sklad, abychom mohli dodávat do všech míst ještě rychleji. Pro nás je to začátek dlouhé cesty, na kterou se velmi těšíme.