Memodo navazuje významnou spolupráci s firmou AIKO

V červnu 2023 začala oficiální spolupráce se společnosti AIKO, největším světovým výrobcem solárních článků. Evropský velkoobchod s pobočkami v Mnichově, Praze, Utrechtu a Veroně bude distribuovat prémiové panely společnosti AIKO po celé Evropě a rozšíří tak své portfolio o panely s rekordní účinností na trhu.  Partnerství mezi oběma společnostmi bylo oficiálně zpečetěno slavnostním ceremoniálem, který se na počest podpisu smlouvy uskutečnil 14. června v Mnichově.

Zdroj: AIKO

Společnosti podepsaly rámcovou dohodu o solárních panelech v celkové kapacitě 1,3 GW. 

Vždy hledáme nové možnosti, jak našim zákazníkům poskytnout přidanou hodnotu a posunout jejich podnikání na vyšší úroveň. Moduly AIKO jsou přesně takovým produktem,“ vysvětluje Tobias Wenleder, zakladatel společnosti Memodo. Lukáš Růžička, CEO české společnosti Memodo, jej doplňuje: „AIKO sdílí to, co považujeme za zastřešující cíl, o který by náš průmysl měl usilovat: uhlíkově neutrální budoucnost.”

Společnost AIKO se jako světový lídr v oblasti fotovoltaických technologií věnuje vývoji produktu a technologickým inovacím již od svého vzniku. Nedávno tak překonala svůj vlastní rekord – účinnost panelů vyšší než 24 %.

Spolupráce mezi oběma společnostmi zahrnuje produkty s celkovou kapacitou 1,3 % GW. „Tato spolupráce nabízí potenciál obrovského vlivu na udržitelnost. Společně přinášíme do Evropy čistou solární energii a vytváříme ekologičtější budoucnost,“ říká Chen Gang, předseda představenstva společnosti AIKO.

Zástupci společností Memodo a AIKO podepsali smlouvy ve středu 14. června v průběhu exkluzivní slavnostní ceremonie v Mnichově. Aby spolupráce vešla do povědomí v rámci odvětví i mimo něj, probíhala rozsáhlá komunikace v rámci The smarter E Europe, největšího evropského energetického veletrhu v Evropě, který se uskutečnil 14.- 16. června v Mnichově.

Krátké představení produktů AIKO z Intersolaru od našich Energy:Experts naleznete zde.

O společnosti Memodo

Skupina Memodo vznikla v roce 2013 a je jedním z předních velkoobchodů s fotovoltaikou, skladováním energie, nabíjecími stanicemi a topnými systémy v Evropě. Odborníci na energetiku se zaměřují na obchodování a poskytování souvisejících služeb. Společnost je hnací silou energetické transformace a utváření nové budoucnosti, která se odklání od ekologicky škodlivých ropných a plynových topných systémů a spalovacích motorů.

Pro více informací navštivte www.memodo.cz.

O společnosti AIKO

AIKO je přední světová společnost v oblasti technologií pro čistou energii. Její podnikání se zaměřuje především na výrobu fotovoltaických produktů a komplexních řešení pro různé situace, včetně solárních článků, modulů ABC (All Back Contact), střídačů, bateriových úložišť, systémů řízení energie atd. Posláním „Empowering Global Energy Transition towards a Carbon- free Society“ se zavazuje usilovat o dokonalé technologické inovace a urychlení procesů dosažení uhlíkové neutrality.

Další informace naleznete na adrese www.aikosolar.com.