BNEF: Trina Solar získala prestižní ocenění za „financovatelnost“ solárních panelů již po šesté v řadě

Přední výrobce fotovoltaických panelů, společnost Trina Solar Co., Ltd. (dále jen “Trina Solar”) získala v roce 2021 ocenění jako přední financovatelný dodavatel fotovoltaických modulů a střídačů, kterou vydala společnost Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Díky této zprávě je nyní společnost Trina Solar jediným světovým výrobcem panelů, který je hodnocen jako „financovatelný“ po dobu 6 po sobě jdoucích let podle každoročního průzkumu BNEF.

Zdroj: Trina Solar

Nezávislé hodnocení kvality

Ve zprávě pod názvem „BloombergNEF 2021 Module and Inverter Bankability Report „ agentura BNEF uvádí, že finanční zdraví společnosti, záznamy o jejích modulech v provozu a také záruky výrobce jsou pro finanční instituce důležitými ukazateli při hodnocení financovatelnosti výrobců fotovoltaických zařízení.

V rámci ratingu BNEF kontaktuje banky, EPC, nezávislé dodavatele energie a technické poradce po celém světě, se kterými provádí hloubkové rozhovory na téma kvality sledovaných produktů. Rozsah průzkumu je tedy široký a hodnocení je otevřené a transparentní.

To je důvod, proč zpráva o financovatelnosti od BNEF je považována jako jedna z nejdůvěryhodnějších nezávislých hodnocení ze strany výzkumných institucí na světovém trhu s fotovoltaikou. Tato zpráva je zároveň uznávána jako neocenitelná reference pro poskytování obchodních úvěrů v mnoha finančních institucích.

Vysoká spolehlivost

Zpráva agentury BNEF rovněž cituje výroční zprávu o spolehlivosti fotovoltaických modulů, kterou vydává nezávislá certifikační instituce PV Evolution Labs (PVEL). V roce 2021 zpráva PVEL potvrdila vynikající výkonnost modulů společnosti Trina Solar z hlediska spolehlivosti a výtěžnosti při výrobě solární energie. Společnost Trina Solar byla opět ze strany PVEL označena jako přední světový výrobce modulů s nejlepšími výsledky.

V letech 2020 až 2021 uvedla společnost Trina Solar na trh moduly  značky Vertex obsahující 210 mm články o nominálním výkonu 410W, 510W, 555W, 605W a 670W, které vedou odvětví solární energetiky do nové éry modulů s výkonem nad 600 W+.

Řada modulů Vertex se těší velkému uznání zákazníků po celém světě a přispívá ke snížení nákladů na výrobu solární elektřiny tím, že zaručuje dlouhodobě stabilní výkonnost solárních elektráren. Jako přední světový dodavatel energetických řešení je společnost Trina Solar odhodlána přinášet své produkty v rámci spolupráce s globálními partnery s cílem urychlit globální aplikaci chytré energie a vytvořit nový svět bezemisní energie.