Agentura Bloomberg udělila společnosti Sungrow 100% rating pro rok 2022

Společnost BloombergNEF (BNEF) zveřejnila výsledky svého průzkumu z roku 2022 týkajícího se financovatelnosti fotovoltaických modulů a střídačů. Společnost Sungrow je jediným dodavatelem střídačů, který v letošním roce dosáhl „100 % financovatelnosti“, a již čtyři roky po sobě si udržuje status značky střídačů s nejvyšší financovatelností. To ukazuje, že banky jsou ochotnější poskytovat termínované úvěry bez regresu na fotovoltaické projekty využívající střídače Sungrow, což přináší trvalé výhody zúčastněným stranám.

Zdroj: SolarGlobal

Silná pozice na světovém trhu

Společnost BNEF provádí průzkum Bankovatelnost střídačů od roku 2019. Během čtyř let se společnost Sungrow každoročně umístila na prvním místě a jako jediná dosáhla třikrát 100% hodnocení. Kromě toho se společnost Sungrow umístila na vysokém místě z hlediska kumulativního instalovaného výkonu ve financovaných projektech.

Agentura BloombergNEF provádí průzkum mezi hráči v oboru fotovoltaiky. Patří mezi ně 28 bank, fondů, dodavatelů fotovoltaických elektráren, nezávislých výrobců energie a technických poradců z celého světa. Zpráva, jejímiž klíčovými ukazateli jsou efektivita trhu, finanční zdraví, místní podpora a servis, jakož i záruky a technické vlastnosti, je klíčovou referencí pro finanční instituce při poskytování komerčních úvěrů a pro developery při výběru značky střídačů.

Všichni účastníci letošního průzkumu považovali společnost Sungrow za financovatelnou. Společnost Sungrow si i nadále udržuje silnou pozici na světovém trhu střídačů pro projekty financované z dluhu.

Důraz na optimalizaci LCOE

Výsledek je ovlivněn pokračujícím úsilím společnosti Sungrow zaměřeným na naplňování jejího poslání „Čistá energie pro všechny“. Díky největšímu výzkumnému a vývojovému týmu v oboru společnost trvale nabízí kvalitní řešení fotovoltaických střídačů, která maximalizují návratnost investic investorů.

Například její nejnovější stěžejní produkt, modulární střídač, stojí v čele vývoje solárních elektráren nové generace. Modulární konstrukce kombinuje výhody stringových a centrálních měničů. Model SG350HX je navíc součástí inovativního trendu v oblasti stringových střídačů s výkonem nad 300 kW, který výrazně optimalizuje LCOE projektu.

Podle společnosti IHS Markit, která je nyní součástí S&P, patřila společnost Sungrow v roce 2021 k největším výrobcům v oboru s celkovými dodávkami ve výši 47 GW. Společnost Sungrow, která je odhodlaným a důvěryhodným lídrem s 25 lety zkušeností v oboru, je připravena sloužit rostoucímu počtu zákazníků, kterým nabízí kvalitní produkty a špičkový servis.