700 MWp: Qn-SOLAR připravuje projekt obří solární elektrárny

Společnost Qn-SOLAR, která patří k předním výrobcům fotovoltaických panelů,  neustále usiluje o rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Své byznysové aktivity společnost Qn-SOLAR zaměřuje na podporou růstu v celého odvětví energetiky,  přičemž se zaměřuje zejména na větrnou energii, fotovoltaiku, vodíkovou technologie, skladování energie do baterií a další nově vznikající odvětví obnovitelné energie.

Zdroj: QN Solar

Obří solární projekt a další milníky

Společnost Qn-SOLAR nedávno oznámila, že nedávno byl úspěšně schválen její projekt solární elektrárny o výkonu 700MW ve městě Baotou v čínském Vnitřním Mongolsku. Tento projekt má značný  strategický význam pro rozvoj společnosti Qn-SOLAR a zároveň ukazuje její komplexní výhody a klíčové kompetence v oblasti solární energetiky, kterou společnost pokrývá od výroby až po provoz.

Dalších významných milníků společnost Qn-SOLAR dosáhla již v roce 2023.  V dubnu společnost dokončila a připojila do sítě velkokapacitní bateriová úložiště o výkonu  50 MW a 100 MW v čínském městě Hubei. V srpnu 2023 pak společnost Qn-SOLAR prohloubila spolupráci se Central South univerzitou, jejímž cílem je společný vývoj  nové technologie akumulace energie na bázi sodíko-iontových baterií. 

V říjnu minulého roku společnost Qn-SOLAR ve spolupráci se společností Huaneng Group Co., Ltd. při připravují projekt výstavby obří větrné elektrárny o výkonu 100 MW v čínském Dangyangu, který je v současné době ve finální fázi schvalování.

Další expanze

Společnost Qn-SOLAR také spolupracovala s China National Energy Investment Group na investici a výstavbě fotovoltaického projektu v čínském Jiangsu. Tento fotovoltaický projekt je realizován po několika etapách. První etapa o výkonu 280 MW a druhá etapa projekt o výkonu 79 MW již byly připojeny k síti. Další etapa projekt o výkonu 60 MW čeká na připojení k síti.

V roce 2024 společnost Qn-SOLAR připravuje nové investice do různých fotovoltaických projektů, včetně projektů fotovoltaických elektráren pro veřejné účely, komerčních a rezidenčních projektů s tím, že je bude postupně sama realizovat.

Záměrem společnosti Qn-SOLAR je pokračovat v rozšiřování aplikací fotovoltaiky a podporovat různá průmyslová odvětví při dosahování energetického přechodu. Dlouhodobým cílem společnosti je vybudování nového energetického systému, jehož základem je obnovitelná energie a přechod k nízkouhlíkové společnosti po celém světě.