Zájem o fotovoltaiku v Česku roste, přední hráč na trhu již letos prodal více než 60 MWp panelů

Na konci července společnost SOLSOL s.r.o., přední distributor FV komponentů v České republice, oznámila, že na trh dodala více letos více než 60 MWp fotovoltaických panelů. Toto jednoznačně potvrzuje pokračující boom fotovoltaiky v Česku, koronaviru navzdory.

Zdroj: SOLSOL

Nová meta

„Minulý týden jsme překonali celkovou metu 100MW dodaných fotovoltaických panelů na trh v Česku a dalších zemích! V kontextu světové produkce je to sice „říčka v moři“, ale na Českou republiku se jedná o výborný výsledek,“ komentoval úspěchy společnosti SOLSOL s.r.o., její jednatel Radek Orság.

Společnost SOLSOL s.r.o. působí na českém trhu od roku 2012. Zabývá se velkoobchodním prodejem solárních panelů, střídačů a bateriových produktů renomovaných výrobců.

„Prvních 50 MWp panelů jsme na trh dodali relativně pomalu v souladu s růstem trhu. Avšak letos společnost SOLSOL dodá na trhy v ČR a EU přes 60 MWp fotovoltaických technologií,“ upřesnil Orság.

Potvrzení trendu

Vývoj společnosti SOLSOL s.r.o. potvrzuje jasný trend v Česku- zájem o obnovitelné zdroje u nás roste, podpora v podobě dotačních titulů trvá, proto je fotovoltaika dostupná prakticky každému a snižuje účty za elektřinu firmám i domácnostem.

„Fotovoltaické technologie jsou navíc ne každým rokem, ale každým kvartálem výkonnější. Je dobře že se proto solární elektrárny objevují na stále větším počtu střech rodinných domů a firem v Česku,“ dodal Orság.

„Až se mě opět syn zeptá, co že to vlastně v práci dělám, a k čemu jsou ty solární sklíčka dobré, zkusím mu to vysvětlit optikou přirovnání k hromadám uhlí, které je třeba spálit na výrobu 2,7 TWh energie, kterou těch 100MWp dodaných panelů spokojeným klientům v celé EU vyrobí za svou 25ti letou životnost. Schválně dokážete si tipnout kolik tun je na toto množství energie potřeba?,“ uzavřel Orság, jednatel společnosti společnosti SOLSOL s.r.o..